Connect with us

Gündem

10 Adımda Mükemmel Profil Oluşturun

Published

on

okcupid

Kullanıcılarını uygulama üzerinde verdikleri cevaplara göre en uygun profillerle eşleştiren arkadaşlık uygulaması OkCupid’in rakamlarına göre, profil lerine kendileri hakkında daha fazla bilgi veren samimi olanlar daha fazla eşleşme alıyor. Peki herkesin zorlandığı kendini anlatma kısmında nelere dikkat etmek gerekiyor? İşte uzmanlardan öneriler…

ARKADAŞLARINIZDAN YARDIM ALIN

Yakın arkadaşlarınız sizi neredeyse sizin kadar iyi tanırlar. Profil inizi doldururken kendinizle ilgili detaylar konusunda yakın arkadaşlarınızdan yardım almak hem işinizi kolaylaştırır hem de farklı bir bakış açısı katar. Örneğin OkCupid profilinizin “Hakkımda” kısmında yer alan “Beni tanıyan çoğu kişi şöyle der” bölümünü doldurmak sizi diğerlerine göre bir adım daha öne çıkaracaktır.

KLİŞELERDEN KAÇININ

Herkes kitap okumayı, film izlemeyi ya da seyahat etmeyi sever. Karşı tarafın ilgisini çekmek ve size özel yazılmış bir mesaj bekliyorsanız, kendiniz hakkında daha fazla ipucu vermelisiniz.

FARKLI PROFİLLERİ İNCELEYİN

Diğer insanların profillerinde kendilerini nasıl anlattıkları size kendinizi anlatmak için ilham verebilir. Yeni profil leri incelemek hem kendinizde değinmeyi unuttuğunuz özellikleri hatırlatmaya yardımcı olur hem de farklı insanları tanıma fırsatı bulursunuz.

NEGATİF SÖYLEMLERDEN KAÇININ

Sevmediğiniz veya hoşlanmadığınız şeylerden bahsetmek yerine yapmaktan keyif aldığınız ve sizi mutlu eden detayları paylaşmak her zaman daha cazip görünür. Üstelik pozitif yönlerinizi yazmak, karşı tarafın gözünde sizi daha yaklaşılabilir kılar. İş başvurusu yaparken özgeçmişinizi sizi tanımlayan pozitif deneyimlerden oluşturuyorsanız neden profil inizi de aynı şekilde yazmayasınız?

DÜRÜST, SAMİMİ VE ÖZGÜN OLUN

Kandırılmaktan hoşlanmıyorsanız siz de profilinizde yanlış veya doğru olmayan bilgiler vermekten kaçının. Dürüst olmak önce kendinize sonra da profilinizi okuyan kişiye saygınızı gösterir. Kendinize, yaşadıklarınıza dair yazacağınız örnekler sizi daha samimi ve kendinize özgü gösterir. “Seyahat etmekten hoşlanırım” demek yerine çıktığınız bir seyahatten sizin için özel olan bir anı paylaşmanız karşı tarafa daha ilgi çekici gelecektir.

GÜLER YÜZLÜ OLUN 

Yapılan araştırmalara göre profilinde gülümseyen fotoğraflar bulunanlar daha mesaj alıyor ve daha çok eşleşme yakalıyor. Bu sebeple gülümseyen fotoğrafları paylaşmayı tercih edin. Neticede çoğu kişi en çok kendini güldüren insanlardan hoşlanıyor…

HOBİLERİNİZİ PAYLAŞIN

Hobilerinizin yer aldığı fotoğraflar sizi daha eğlenceli, hareketli, yaşam dolu biri gibi gösterir. İnsanların ilgi alanlarınız hakkında fikir sahibi olacağı fotoğraflar paylaşmak, profilinizi ziyaret edenler arasında aynı hobilere sahip kişilerin dikkatini daha fazla çekmenizi sağlar.

PROFİLİNİZİ GÜNCEL TUTUN

Profilinizi güncel tutmaya özen gösterin. Yeni hobilerinizi, değişen hayat görüşünüzü, o sıralar nelere zaman ayırdığınızı yazarak profilinizi güncel tutabilirsiniz. Güncel olmayan fotoğraflarınızı silin ve mutlaka yeni çekilenlerle değiştirin. Araştırmalar birçok fotoğrafı olanların tek fotoğraflı profillere göre çok daha fazla mesaj aldıklarını gösteriyor.

KİBİRDEN UZAK DURUN

Profilinizde kendinizle ilgili detayları paylaşırken objektif olmaya ve kibirli durmaya özen gösterin. Profilinde sürekli kendinden bahsedenler karşı tarafa sürekli kendinizi düşüneceğinizi hissettirir.

HER ZAMAN NAZİK VE KİBAR OLMAYA ÇALIŞIN

Ailesinden ve arkadaşlarından nezaket ve saygı ile bahseden, evcil hayvanlara duyduğu sevgiyi her alanda paylaşanlar karşı tarafta her zaman iyi duygular uyandıracaktır. Profilinizi ziyaret eden kişi mesaj attığında her zaman nazik olmak ve kibar yanıtlar vermek sizi diğer adaylara göre öne geçirecektir.