Connect with us

Gündem

11. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması Başvuruları Uzatıldı

Published

on

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek

Yeşilay’ın bu yıl 11’incisini düzenlediği Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması’nın başvuruları pandemi koşulları nedeniyle 30 Nisan’a uzatıldı. Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) iş birliğiyle düzenlenen yarışmayla, genç nesillerde bağımlılıklara ilişkin farkındalık oluşturmak ve onları yeteneklerini keşfetmeye teşvik etmek hedefleniyor.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik yarışmada edebi ve görsel olmak üzere iki ayrı kategori bulunuyor. Görsel kategoride afiş, resim, karikatür ve kısa video; edebi kategoride kompozisyon, şiir, öykü, deneme ve anı alanlarında üretilmiş bağımlılık konulu eserler yarışıyor.

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek

Her ilin birincileri ülke şampiyonu olmak için yarışacak

Her ilde ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde, edebi ve görsel olmak üzere 2 kategoride birinciler belirlenerek 1.000 TL ile ödüllendirilecek. İl düzeyinde dereceye girmeye hak kazanan 486 öğrenci arasından da her düzey ve kategoriden ülke çapındaki şampiyonlar belirlenecek. Kategori birincileri 10 bin TL, ikincileri 5 bin TL, üçüncüleri 3 bin TL ödülün sahibi olacak. Yeşilay’ın 11. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması’nda öğrenciler toplamda 594 bin TL ödül alacak.

Yarışma ile ilgili detaylı bilgiye ve yarışma kılavuzuna snsg.yesilay.org.tr adresinden ulaşılabiliyor.