Connect with us

Filmler

20.Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nde ilk 10’a Giren Filmler Belli Oldu

Published

on

Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nin tüm kategorilerde ilk 10’a  giren filmler belirlendi.  Frankfurt Belediyesinin katkılarıyla 1-6 Kasım 2020 tarihinde  gerçekleşecek olan 20.Uluslararası Frankfurt Türk  Film Festivali’nin sonuçları 6 Kasım’da  açıklanacak.

film

Bu yıl 20.’si düzenlenen ve Hessen Eyaleti Kültür ve Bilim Bakanlığı, TC.Kültür Bakanlığı Frankfurt Belediyesi ve TC:Frankfurt Başkonsolosluğu’nun katkılarıyla gerçekleşecek olan Uluslararası Frankfurt Türk  Film Festivali, 1-6 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Festivalin 8. kez düzenlediği “Alman Sinemacılar Gözü ile Türk Filmleri Uzun Metraj Film Yarışması”, bu yıl ilk kez düzenlenen “Belgesel Yarışması” ve festivalin bu yıl 12.sini düzenlediği “Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması”‘ nda ödül alan filmler ile Uzun Metraj Film yarışmasında En iyi Yönetmen, En İyi Kadın, En İyi Erkek, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Senaryo ve En İyi Müzik dallarının birincileri 6 Kasım’da Frankfurt’ta gerçekleştirilecek toplantıda açıklanacak. belek escort antalya

Korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda geçmiş yıllardaki formatta yapılamayacak olan festivalde, bu yılın birincilerine verilecek ödüllerin yanı sıra;

  • ‘Onur ödülü’ Tiyatro-Sinema sanatçıları Füsun Demirel ve Selçuk Yöntem’e,
  • Vefa ödülü’ ‘Münir Özkul’ adına ailesine,
  • 2019 Seyirci Ödülü’ Misafir filmiyle Yönetmen Andaç Haznedaroğlu’na ödülleri de, 2021 yılında düzenlenecek 21. Uluslararası Frankfurt Türk Film festivalinde takdim edilecektir.
  • 20. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivalinin bu yıl 8. defa düzenlediği Alman Sinemacılar Gözü ile Türk Filmleri Uzun Metraj Film Yarışmasındaki ilk 10 a giren filmler(Alfabetik);
  • Aden                                              Yön: Barış Atay
  • Bozkır                                            Yön: Ali Özel
  • Görülmüştür                                Yön: Serhat Karaaslan
  • Kız Kardeşler                               Yön: Emin Alper
  • Kovan                                            Yön: Eylem Kaftan
  • Kraliçe Lear                                  Yön: Pelin Esmer
  • Kronoloji                                       Yön: Ali Aydın
  • Nuh Tepesi                                    Yön: Cenk Ertürk
  • Soluk                                               Yön: Özkan Yılmaz
  • Topal Şükran’ın Maceraları        Yön: Onur Ünlü

frankfurt

Festivalde ilk kez düzenlenen Belgesel Yarışmasındaki ilk 10 giren filmler (Alfabetik);

  • Bir Rüya Gördüm                               Yön: Cantez Esenç / Burcu Cantekin
  • Büyülü Fener Bekçileri                      Yön: Bahadır Kapır/ Ferhat Zengin
  • Kadın Olmanın Günahı                     Yön: Ümran Safter
  • Kimsesizler Oteli                                 Yön: Rıdvan Karaman
  • Kromozom Kardeşler                         Yön: Hasan Kalender
  • Merkeb-i Mesai                                    Yön: Hasan Erdoğmuş
  • Sevan the Craftsman                           Yön: Ümran Safter
  • Sınırlar                                                   Yön: Ece Cantürk
  • Umudun Kanadında                            Yön: Ümran Safter
  • Uzun Yolculuk                                       Yön: Mesut Gengeç

Festivalin  12.’sini düzenlediği Üniversitelerarası Kısa Film Yarışmasında Türkiye’deki üniversitelerden katılan ve ilk 10 a giren filmler (Alfabetik);

  • Aah!                                                         Gökçe Demirgüç
  • Erk                                                           Halil Ergin:
  • Fraktal                                                     Zahid Çetinkaya:
  • Kanalı Beklerken                                   Yasin Serindere
  • Sallak H.                                                  Rasoul Iranzad
  • Son Akşam Yemeği                                Selinay Güneş
  • Tayf                                                           Ali Kavas
  • We can’t be as close as before             Şemi Umut Karataş
  • Vortex                                                       Cüneyt ışık
  • Yaylacı                                                      Fatih Ertekin

Festivalin 12.’sini düzenlediği Üniversitelerarası Kısa Film Yarışmasında Almanya’daki üniversitelerden katılan ve ilk 10 a giren filmler (Alfabetik);

  • Absence of lıght                                     Beatrice Aline
  • BarfuB durch Glas                                Timur Küçükince
  • Das kleine Bild                                       Franzi Heinrich
  • Esma                                                        Mikail Emrecik
  • Im Glashaus                                           Anna Zhukovets
  • Kismet                                                     Merve Uslu
  • Monita                                                     Burhan Bercin
  • Reversibel                                               Lukas Marz
  • Wusstet ihr dass Steine                       Katharina Schnekenbrühl
  • Verliebt verpackt versunken              Katharina Freudenberger

Sitemizdeki benzer haberlere buradan ulaşabilirsiniz.