Connect with us

Sanat

9. Sanata Yolculuk Ersin Karabulut & Machine à bulles

Published

on

ersin karabulut

Institut français Türkiye sizlere geleneksel basılı yayınlar için çizilen çizgi romanlarla ve tamamen dijital yeni formatlarda yaratılan çizgi romanların karışımından oluşan melez bir çizgi roman sergisi sunmaktan mutluluk duyuyor. Bu sergi, bu yıl Institut français tarafından dünya çapında düzenlenen çizgi roman senesini de sona erdiriyor.
9. Sanata Yolculuk sergisi 10 Haziran’dan 26 Eylül’e kadar, Pazartesi-Cuma, 10:00 – 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilinir.

İstanbul seçkimiz, çizer Ersin Karabulut’un Fransızca ve Türkçe yayımladığı çalışmaları arasında derlenen çizgi roman sayfalarıyla zenginleştirildi. İki dilde iki güzergâha ayrılan sergi, 1981 İstanbul doğumlu bu müthiş çizgi romancının resmedilmiş dünyalarını ziyaret etmenizi sağlayacak.

Çizgi romanın diğer yeni yüzleri olarak, dijital format biçiminde ”Le grand méchant renard” ve “Phallaina”    isimli eserleri sergiliyoruz.  Bu dijital çalışmalar, Institut français “Machine à bulles ” sergisi bünyesinde yapılan dijital çizgi roman panelindeki örneklerden ikisidir.  Çizgi romanın çok yönlü ve olağanüstü dünyasını deneyimleyin, bizimle birlikte 9. sanatın birçok yüzünü keşfedin!