Connect with us

Müzik

Albümünün Birinci Bölümü ‘mektuplar I’ ile Nilipek. dinleyenleriyle!

Published

on

Nilipek.’in iki bölüm halinde yayınlanacak olan üçüncü stüdyo albümünün ilk bölümü ‘mektuplar I‘ tüm dijital müzik platformlarında yayınlandı. 

stüdyo

Spotify’da dinle

Apple Music’te dinle

YouTube Music’te dinle

Sabah (2015) ve Döngü (2017)’den sonra Nilipek.’in, “en mahrem albümü” olarak tanımladığı üçüncü stüdyo albümünün ilk bölümü olan ‘mektuplar I‘ dinleyici ile buluştu. Beşer şarkılık iki bölüm halinde yayınlanacak olan “mektuplar”, birbirine bağlanan ama birbirinden farklı iki hikayeyi, ana karakterin yazdığı mektuplar aracılığıyla anlatıyor. Toplumu, ilişkileri, birlikteliği, mahremiyeti, beklentileri, kadınlığı ve erkekliği sorgulayan, kendi kırılganlığından korkmayan bu mektuplar; yazana ve yazılana zor sorular sormaktan, kendisiyle ve karşısındakiyle yüzleşmekten korkmuyor. Müzikal olarak farklı türlere referans veren albüm de bu mektuplara, bizzat mektup kavramı gibi somut ve zamansız bir alan yaratmayı amaçlıyor; geçmişin tanıdık, nostaljik hissiyle, geçmişte olmanın tekinsizliğini yan yana tutuyor.

mektuplar I – II’nin kayıtları Şen Bakkal’da yapıldı ve kapak fotoğrafları Berkay Küçükbaşlar tarafından çekildi. mektuplar I’deki tüm parçaların miksini Umut Çetin üstlenirken, mektuplar II’de Umut Çetin ve Baran Göksu üstlendi. Her iki partın   ise masteringi Melograf Mastering; Christopher Leary’ye ait. 

mektuplar I Albüm Künyesi

stüdyo

Sitemizdeki diğer müzik haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.