Connect with us

Kitap

Arafta Aşk, İnkılâp Kitabevi Etiketiyle Raflarda!

Published

on

 

Umut yolculuklarıyla iç içe geçmiş, yürek burkan, aşk dolu bir deniz hikâyesi: Yüksel Sarı’nın ilk romanı Arafta Aşk, İnkılâp Kitabevi’nden çıktı! Göç, vatansızlık, sıla hasreti gibi konuları merkezine alan Arafta Aşk, arafta kalmış bir gencin aşkıyla yüreklere dokunuyor.Yüksel Sarı’nın ilk romanı Arafta Aşk’ın, henüz yeni yeni keşfedilmeye başlanan, 90’lı yılların Bodrum’unda başlayan ve mitolojik öykülerle süslenen hüzünlü hikâyesi, 2015’te kıyıya vuran cansız bedeniyle tüm dünyayı sarsan Aylan Bebek’e kadar uzanıyor. Doğu’nun çaresizliğini, Batı’nın bu çaresizlik karşısındaki sessizliğini, kapanan sınırları ve kaybolan insanlığı gözler önüne seren romanda okurlar, iki ülke arasında sıkışan hayatların gelgitlerine tanıklık ediyor.
mardin escort

Arafta Aşk’ın başkahramanı, göz kamaştıran “Amerikan Rüyası”yla hayatının aşkı arasında bir tercih yapmak zorunda kalırken sadece kendisinin değil, bir göçmen kızı olan sevdiği kadının da kaderini belirliyor…

Yüksel Sarı’nın ilk romanı Arafta Aşk, İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda, inkilap.com, dr.com.tr ve kitapyurdu.com adreslerinde!

 

YÜKSEL SARI HAKKINDA

Arafta Aşk, İnkılâp Kitabevi Etiketiyle Raflarda!

 

12 Eylül 1956 tarihinde, Karabük’te, altı çocuklu bir işçi ailesinin dördüncü çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk ve orta öğretim ile liseyi Karabük’te tamamladı. 1974 yılında Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Matematik Öğretmenliği bölümünü kazandı. Aynı yıl İller Bankası Genel Müdürlüğü’nde memuriyete başladı. 1979 yılında Muğla’nın Ortaca ilçesine matematik öğretmeni olarak atandı. 1990 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirerek serbest avukatlığa başladı. Yazar, evli ve iki çocuk babası olup halen Muğla’nın Ortaca ilçesinde yaşamaktadır.

 

Diğer Haberlerimize Buradan Ulaşabilirsiniz