Connect with us

Tiyatro

“Bir Baba Hamlet” Küçükçiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda!

Published

on

“BİR BABA HAMLET”

10 – 11 EKİM’DE YENİDEN

KÜÇÜKÇİFTLİK BAHÇE TİYATROSU’NDA!

Baba Sahne’nin çok sevilen oyunu “Bir Baba Hamlet”, 10-11 Ekim’de yeniden KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda tiyatroseverlerle buluşuyor! Geçtiğimiz günlerde “Dümbüllü Kavuğu”nu devralan Şevket Çoruh ile Murat Akkoyunlu’nun muhteşem bir performans sergiledikleri, yüksek tempolu, bol ödüllü “Bir Baba Hamlet”, 10 Ekim Cumartesi ve 11 Ekim Pazar akşamları 20.30’da KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek. URU organizasyonu ve Mey Diageo kurumsal desteğiyle gerçekleştirilen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenen oyunun biletleri, etkinlik başlama saatine kadar online olarak Biletix’ten temin edilebilir.

Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu’nun birlikte rol aldığı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda kapalı gişe oynayan çok ödüllü komedi oyunu “Bir Baba Hamlet”, 10 Ekim Cumartesi ve 11 Ekim Pazar akşamları yeniden İstanbullu seyircisiyle buluşacak. Kahkaha dolu “Bir Baba Hamlet”, dünya literatürünün en önemli oyunlarından biri olan “Hamlet”i şarkılarla, danslara, sürekli değişen bir dekorla ve kılıktan kılığa giren karakterlerle harmanlayıp tepetaklak bir yorumla sahneye koyuyor. Oyun, Sebastian Seidel’in, komik olanın tadını çıkaran özgün metni, Yücel Erten’in usta işi çevirisi ve Baba Sahne’nin babacan yorumuyla bu toprakların tiyatro geleneğine göz kırpıyor. Yönetmen koltuğunda Emrah Eren’in oturduğu “Bir Baba Hamlet” hiç azalmayan temposuyla seyircileri dolu dolu gülmeye davet ediyor. Kapı açılış saatinin 19.00 olduğu oyunların başlama saati ise 20.30. Biletler oyun başlayana kadar online olarak Biletix’ten temin edilebilir.

 Güvenle Sosyalleşme İmkânı 

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda COVID-19 nedeniyle alınan hijyen tedbirleri en üst düzeyde uygulanıyor. Yalnızca online biletleme sisteminin kullanıldığı, kapıda bilet satışının yapılmadığı etkinliklerde misafirlerin ateş ölçümü sağlık görevlileri tarafından yapılıyor. Ortak kullanım alanlarında birçok noktaya dezenfektan üniteleri kurulan etkinlik alanında maske takma zorunlu bulunurken, maskesi olmayan seyircilere maske temin ediliyor.

50-145 TL arasında değişiklik gösteren bilet fiyatlarının tiyatro grupları tarafından belirlendiği KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun program bilgisi ve biletleri Biletix’ten edinilebilir.

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu Program

1 Ekim Perşembe                     Bir Garip Orhan Veli – Reha Özcan Kumpanyası

2 Ekim Cuma                           İki Bekar Duru Tiyatro

7 Ekim Çarşamba                   Halktan Biri ‘Travis Pine” – KomediaTürk İstanbul

8 Ekim Perşembe                   Fanatik – Siyah Beyaz ve Renkli Tiyatro

10 Ekim Cumartesi                Bir Baba Hamlet – Baba Sahne

11 Ekim Pazar                         Bir Baba Hamlet – Baba Sahne

15 Ekim Perşembe                  Kibarlık Budalası – Kedi Sahne Sanatları

 

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz