Connect with us

Kitap

“Bir Hayal Bir Oyun” Kitabı, 23 Nisan’da Çocuklarla Buluşuyor

Published

on

Zorlu Holding tarafından çocukların hayal gücünü harekete geçirmek amacıyla düzenlenen ‘Bir Hayal Bir Oyun Yarışması’nda dereceye giren ilk 15 çocuğun hikayesi, “Bir Hayal Bir Oyun& 15 Hayal-15 Öykü” adı altında kitaplaştırıldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) bünyesindeki İKSV Alt Kat ve Zorlu PSM ile işbirliği yapan Zorlu Holding; ‘Bir Hayal Bir Oyun’ atölyeleri gerçekleştirecek. Etkinliklerde, kitapta da yer alan “Bir Hayal Bir Oyun” Öykü Yarışması’nın birincisi “Acayip Teknolojik Masallar” hikayesi okunacak ve bu hikayeden hareketle atölye çalışmaları gerçekleştirilecek. 

hayal

Zorlu Çocuk Tiyatrosu aracılığıyla bugüne kadar 1000’in üzerinde oyun ile 900 bin çocuğa ulaşan Zorlu Holding, çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürmeye devam ediyor. Bu anlayış doğrultusunda, çocukların yeteneklerini fark etmelerini sağlamak ve özgüvenlerini artırmak amacıyla geçtiğimiz yıl üçüncüsü düzenlenen Bir Hayal Bir Oyun Projesi kapsamında dereceye giren ilk 15 hikaye, “Bir Hayal Bir Oyun & 15 Hayal-15 Öykü” adı altında kitaplaştırıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında İKSV Alt Kat’ta ve Zorlu PSM Dijital Platform’unda gerçekleştirilecek ‘Bir Hayal Bir Oyun’ Atölye çalışmalarında; “Bir Hayal Bir Oyun” Öykü Yarışması’nda birinci seçilen “Acayip Teknolojik Masallar” hikayesi okunacak.  8 yaş ve üzeri çocukların katılımına açık olacak atölyeler 23 Nisan Cuma günü online düzenlenecek.

Sadi Güran’ın çizimleriyle renklenen birbirinden ilginç 15 öykünün yer aldığı kitap ayrıca; Tiyatro ve Seslendirme Sanatçısı Oya Küçümen tarafından seslendirilerek Storytel’de minik okurlarla buluşmaya devam edecek.

Storytel’de Oya Küçümen’in sesiyle okurlara ulaşacak “Bir Hayal Bir Oyun & 15 Hayal-15 Öykü” kitabında; Elif Sude Dobra, Çağla Çalova, Cansu Akça, Ali Eren Ayaz, Ayla Güneş, Rüzgar Kabasakal, Beyza Akpolat, Defne Zeynep Sayın, Ahmet Taylan Yasak, İnci Demirayak, Klara Keskinkılıçyan, Sarya Kuruş, Nilsu Şen, Demir Gülen ve Ayşe Nil Genç’in öyküleri yer alıyor.

bir hayal bir oyun

On Beş Hayal ve On Beş Öykü

Zorlu Holding’in düzenlediği ve Türkiye’nin dört bir tarafında ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerine açık olan ‘Bir Hayal Bir Oyun’ Yarışması’na; 2020 yılında 22 farklı şehirden toplam 268 başvuru gerçekleşmişti. Jüri değerlendirmesi sonucunda “Acayip Teknolojik Masallar” adlı hikayesiyle ilkokul dördüncü sınıf öğrencisi Elif Sude Dobra birinci olurken, ‘Emojiler Diyarı” hikayesiyle Çağla Çalova ikinci, “Tersine Dünya” hikayesiyle Ali Eren Ayaz ve “Gök Taşı Canlıları” hikayesiyle Cansu Akça üçüncülüğü paylaşmıştı.