Connect with us

Kültür & Eğlence

ÇAĞLAR ÇORUMLU “Übü Hep Übü” oyunuyla TiyatrOPS sahnesinde!

Published

on

Geleneksel tiyatro anlayışını kıran, sembolist ve absürd tiyatronun en önemli simgelerinden biri olan Alfred Jarry’nin Übü karakteri, Özgür Erkekli’nin kalemi ve rejisiyle TiyatrOPS tarafından “Übü Hep Übü” oyunuyla yeniden sahneye taşınıyor. 1888 yılında Alfred Jarry’nin yarattığı karakter Übü, yine Alfred Jarry ve François Rabelais, William Shakespeare, C.H. Grabbe, George Büchner’in yapıtlarından yararlanarak Özgür Erkekli’nin kalemi ve rejisiyle, “Übü Hep Übü” TiyatrOPS’un birinci senesinde sahneleniyor.

Übü Hep Übü’de; yüceltilmiş toplumsal değerleri alçaltan, tüm aşağı değerleri yücelten zamansızlığın içinde basitliğiyle, kabalığıyla, gülünçlüğüyle Übü ve ona eşlik eden kişiliksizleştirilmiş, saf ve gizemli bir yaşama sahip yardımcıları yani “Kenar Süsleri”, zamandan ve mekandan taşarak karşımıza geliyor. Eksik orkestrasının şarkılarıyla bir taşlama komedisi olan Übü Hep Übü’de, Übülük müessesesi kendi kökleriyle birlikte günümüzdeki yerini arıyor.

Çağlar Çorumlu

Çağlar Çorumlu ve genç ekibi

Çağlar Çorumlu’nun yer alacağı komedi oyunu ilk kez Übü Hep Übü 21 Şubat Cuma akşamı saat 20:30’da oynanacak. Diğer oyunlar ise 27 Şubat Perşembe akşamı saat 20:30 ve 28 Şubat Cuma 20:30’da izleyicilerle olacak.

 Bilet satın almak için bağlantıyı kullanabilirsiniz.


tiktok takipçi satın al

 4 Aralık 1977 tarihinde Merzifon, Amasya‘da dünyaya gelen Çağlar Çorumlu, Mezifon Lisesi‘nden 1994 senesinde mezun olduktan sonra Eskişehir’e yerleşti ve 2000 senesinde Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü‘nü bitirdi. Buradaki eğitimi sırasında okulun tiyatro kulübüne katılmasıyla sevdiği şeyle ilgili profesyonel deneyim yaşamak ve kariyerinde ilerlemek için İstanbul’a yerleşti. MSM ACTOR STUDIO’daki eğitiminden sonra “Kabare Taksim” bünyesine dahil olmasıyla  profesyonel kariyeri başladı.  Televizyonda kendisini tanıtmasını  Taksim ekibiyle birlikte rol aldığı TRT‘de yayınlanan “7 Numara” isimli komedi dizisi sayesinde oldu. Kabare Taksim’den sonra “Komedi Kılçık” grubuna dahil oldu ve 2007 senesinde rol aldığı “İstanbul Efendisi” oyunu ile İstanbul Şehir Tiyatroları‘na dahil oldu.

Birçok tiyatro oyunu, televizyon dizisi ve sinema filminde rol almasının yanı sıra, 2013 senesinde kendi tiyatrosu TiyatrOPS’u kurdu. Buradaki sahneye koyduğu ilk oyunu 18 Ocak 2014 tarihinde Koffi Kwahulé‘nin “Big Shoot” adlı oyunu oldu.


 Sitemizdeki diğer tiyatro haberlerine ulaşmak için de bu bağlantıdan yararlanabilirsiniz.