Connect with us

Müzik

Cartier’in Yeni Marka Elçisi Ünlü Piyanist Khatia Buniatishvili Oldu

Published

on

Cartier, güçlü karakteri, açık fikirliliği, yüksek virtüöz yeteneği ve göz kamaştıran zekasıyla ünlü piyanist Khatia Buniatishvili’yi yeni marka elçisi olarak seçti. 3 yaşında başlayan piyano kariyerinden son dönemdeki insani yardım taahhütlerine kadar Khatia, Cartier’nin benimsediği değerlerin hepsinin vücut bulmuş hali.Khatia

Cartier International Başkanı ve CEO’su Cyrille Vigneron yeni işbirliğiyle ilgili görüşlerini paylaşarak “Khatia, Cartier’nin özünü ortaya koyuyor. Saf sadelik ve etkileyici romantizm, zarif coşku, benzersizlik ve evrensellik, çoğulcu tekillik. Beden ve ruh, ölçülülük ve müthiş bir enerji. Khatia tüm bunlarla birlikte bizleri insan duygularının ve tutkunun baş döndürücü keşfine çıkarıyor.” dedi.

Çocukluk yıllarından bu yana Khatia farkını hissettirdi; ilk konserini 6 yaşında Tiflis Oda Orkestrasıyla birlikte solo performans olarak verdi. 16 yaşında Tiflis Konservatuarı’nın açtığı sınavlarda birinci oldu ve 19 yaşında Viyana Müzik ve Performans Sanatları Üniversitesi’ne girdi. 2008 yılında New York, Carnegie Hall’daki ilk profesyonel performansının ardından Londra, Viyana, Amsterdam, Paris, Milan ve Şangay dahil dünyanın en büyük sahnelerinde performansını sergiledi. Şaşırtıcı olduğu kadar kışkırtıcı yorum yeteneği ve tekniğiyle dünyanın dört bir yanında takdir topladı. Bir kompozitörün eserini çok kişisel bir yerden okuması ise Khatia’nın açık fikirliliğini, yoğunluğunu ve karizmasını gözler önüne seriyor. Tüm bu nitelikleri sayesinde klasik müziğe ilgi duymayan yeni seyircilerin de kalbini kazanmayı ve 2014 iTunes Festivali ya da Coldplay’in 2015 tarihli Head Full of Dreams gibi projelerde çalışmayı başardı. Son olarak 14 Temmuz 2020’de gerçekleştirilen 8’inci Concert de Paris’te göz kamaştırdı ve Orchestre National de France ile birlikte Mozart’ın 23 numaralı konçertosunu ve Çaykovski’nin 1 numaralı konçertosunu çaldı. Khatia Buniatishvili, Sony Classical’ın özel sanatçısı. 9 Ekim 2020’de çıkacak yeni albümü “Labyrinth” için Khatia, Bach, Vivaldi ve Scarlatti’den Chopin, Brahms ve Satie ile Glass, Ligeti ve Gainsbourg’a uzanan piyano eserleri seçti.

Hassas bir sanatçı olarak Khatia her zaman çağdaş zamanların sorunlarına duyarsız değil; çocuk gelişimi, mültecilere yardım, iklim adaleti gibi konulara tutkuyla dahil olmayı ve tümünde çarpıcı ve asi enerjisini ortaya koymayı amaçlıyor. Benzersiz olduğu kadar göz kamaştırıcı bu kişiliğiyle Khatia, Cartier ile güçlü bağlar kurmuş kadınlarla kesinlikle aynı çizgide yürüyor.


“Gerekli olmayan insani ihtiyaçları kabul etmek, onları ölçülebilir kılarken, açgözlülüğe dönüşmelerini engelliyor. Cartier’i de böyle görüyorum — ihtişamın altın oranı… ne eksik, ne de fazla.”  Khatia Buniatishvili

 

Sitemizdeki benzer haberlere buradan ulaşabilirsiniz