Connect with us

Genel

Citroen Ami: Fransızlardan 14 Yaşından Küçük Çocuklar İçin Araba

Published

on

Elektrikli Dört Tekerlekli Bisiklet Olarak Sınıflandırılan, Sürücü Ehliyeti Gerektirmeyen,Küçük Elektrikli Otomobil Fransa’da 14 Yaşındakilerin Kullanımına Sunuluyor

Citroen Ami 2020 Geneva Motor Show’da 14 yaşına kadar sürücülerin kullanabileceği, elektrikli ve iki kişilik şehir otomobiline ev sahipliği yaptı. Geçen yıl konsept olarak tanıtılan Citroën Ami, bir tür ‘abonelik’ hizmeti ve ayda 22 ABD doları tutarında kısmi ödeme planı sunmaktadır. Ayrıca Free2move programı aracılığıyla bir araç paylaşım seçeneği de mevcuttur. 5,5 kWh’lik batarya kapasitesi ve 45 km/sa azami hıza sahip kompakt Citroën Ami, dar şehir sokakları için birebirdir. Menzili 70 km olup; sadece 3 saatte tamamen şarj olur.

Ami, elektrikli dört tekerlekli mikro otomobil olarak sınıflandırıldığı için sürücü ehliyetine gerek yoktur ve küçük elektrikli otomobil, bu özelliğiyle Fransa’da 14 yaşındakilerin kullanımına uygundur. İlk Ami araçları haziran ayında kullanıma sunulacak olup; Ami’nin paylaşımlı araç versiyonu, bu bahar Paris’ten başlayarak satışa sunulacak.

Citroen Ami

https://www.citroen.fr/ami


Diğer gündem habelerimize buradan ulaşabilirsiniz.