Connect with us

Sanat

Dünyaca Ünlü Sanatçı Francesco Maccapani Sanatseverlerle Buluştu

Published

on

Francesco Maccapani

Four Seasons Hotel Bosphorus, Missoni Ailesi’nin genç üyesi Francesco Maccapani Missoni’nin eserlerine ev sahipliği yaptı.  Missoni imzasını taşıyan 30 sanat eserinin yer aldığı sergi açılışı, 4 Haziran Cuma günü iş, cemiyet ve sanat dünyasından ünlü isimlerin katılımıyla Aqua Restaurant’ta düzenlenen özel bir öğle yemeğinin ardından gerçekleşti.

Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus uluslararası sanatçıların eserlerini sergileyebileceği bir platform yaratmaya devam ediyor. Moda dünyasının önemli markalarından birinin yaratıcısı olan Missoni Ailesi’nin genç kuşak temsilcisi olan Francesco Maccapani Missoni’nin eserleri Four Seasons Hotel Bosphorus ev sahipliğinde sergilendi.   Danışmanlığını Gizem Pamukçu, Hülya Şekercioğlu, Mehmet Korutürk’ün, küratörlüğünü ise ünlü isim Mariuccia Casadio’nun gerçekleştirdiği sergi Aqua Restaurant’ta düzenlenen özel bir davetin ardından ziyaretçilere açıldı.

Rosita ile Ottavio Missoni’nin torunu ve Angela Missoni ile Marco Maccapani’nin oğlu olan Francesco, mimarlık eğitiminin ardından, sanat ve gastronomiye olan özel ilgisi nedeniyle bu alanda çalışmalarına hız verdi. Yemek yapma tutkusundan ve ailesine yakınlığından hareketle yazdığı “The Missoni Family Cookbook” (Missoni Ailesi Yemek Kitabı) adlı kitabı 2018 yılında Assouline tarafından yayımlandı. Sergi öncesinde düzenlenen yemekte konuklara bu yemek kitabında yer alan tariflerden oluşan ve Four Seasons Hotel Bosphorus’ın deneyimli mutfak ekibi tarafından hazırlanan yemekler sunuldu.

Missoni, boş zamanlarında renkli kâğıt şeritleriyle hayata geçirdiği dokuma tutkusunu geliştirdi. Bir süre sonra projelerini daha rafine hale getirerek çerçeveleri dokuma tezgâhı gibi kullanmaya başladı ve özel bir sırla kaplayarak çalışmalarını mükemmel hale getirdi.  Bu şekilde başladığı sanatsal üretiminin sonucunda ortaya çıkan ilgi çekici ve merak uyandırıcı tuvallerini sergilemeye başladı. Bu eserlerden 30’a yakını Four Seasons Hotel Bosphorus’ta pop-up sergi olarak sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

Four Seasons Hotel Bosphorus’un ev sahipliğinde, 4 Haziran Cuma günü düzenlenen öğle yemeğine aralarında, Four Seasons Hotels Istanbul Genel Müdürü Tarek Mourad ve eşi Banu Duru, Rosita ve Angela Missoni, Leyla Alaton, Siren Ertan, Mithat Can Özer, Aslıgül Atasagun, Aslı Üstünkaya, Begüm Ayaydın, Jülide Ateş ve Burcu Cesur’un olduğu iş, cemiyet ve sanat camiasından ünlü isimler katıldı.

Lead With Care programı ile hijyen ve fiziksel mesafe protokollerini titizlikle hayata geçiren Four Seasons Hotel Bosphorus, güncel sanatın da nabzını tutarak ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatmaya devam ediyor.