Connect with us

Genel

Strongman Sporcuları Bu Yıl Da Alanya’ya Geliyor

Published

on

Dünyanın en güçlü sporcularının yarıştığı MLO Strongman Champions League (SCL) Dünya Serisi’ne geçen yıl dahil olan Alanya, bu yıl da serinin 3. yarışı olarak Türkiye Grandprix’ine ev sahipliği yapacak.

DÜNYANIN EN GÜÇLÜ SPORCULARI BU YIL DA ALANYA’YA GELİYOR

Yıl boyunca 13 ülkede toplam 16 yarışlık bir seriden oluşan ve her ülkeden en güçlü sporcuların katılabildiği Strogman Şampiyonlar Ligi Dünya Serisi  tüm dünyada ilgi ile izleniyor.  Sporcular yarış başına kazandıkları ödüllerin yanında seride topladıkları puanlarla lig şampiyonu olmak ve büyük ödülü alabilmek için birbirleriyle kıyasıya mücadele ediyorlar.

Strongman

Strongman

Strongman Champions League Dünya Serisi Türkiye Direktörü Şükrü Cimrin, organizasyonla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Geçen yıl ilk kez dahil olduğumuz Strongman Şampiyonlar Ligi’nde Alanya yarışlarını 19-20 Nisan 2019 tarihlerinde  gerçekleştirmiştik. İlk defa tecrübe etmemize rağmen burada yaptığımız hazırlıkların niteliği ve yarışların mükemmel bir ortamda yapılmasının ardından, Strongman yöneticileriyle Türkiye Grandprix’inin 2020’de de devam etmesi konusunda mutabık kaldık.

25-26 Nisan 2020’de gerçekleştireceğimiz Strongman Şampiyonlar Ligi Alanya Grandprix’ini geçtiğimiz yıl olduğu gibi Alanya’nın 2 önemli ve görsel noktası olan ünlü Kleopatra Plajı ve İskele Meydanı’nda yapmayı planlıyoruz.  Yapacağımız organizasyon  Alanyalılara ve misafirlerimize muhteşem bir şov sunacaktır. Türkiye’nin tanıtımı için de çok önemli.  Geçtiğimiz nisanda yaptığımız yarışma 50 dakikalık bir programla 100’den fazla ülkeden televizyonda yayınlanmaya başladı ve bu gösterimler hala devam ediyor. 25-26 Nisan 2020’de yapacağımız yarışlar da anlaşmalı 100 ülkede yayınlanacak ve hem kentimizi hem de Türkiye’yi tanıtacak.

tiktok takipçi satın al

Strongman

Strongman

Alanya Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Alanya Turizm ve Tanıtma Vakfı (ALTAV), Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ALTSO) katkılarıyla gerçekleştirdiğimiz organizasyonumuzun ana sponsorları Cleopatra Ink ve Sunprime C-Lounge Hotel. Bunun yanında 7/24 transfer firmamız yine tüm ulaşımlarımızdan sorumlu olacak.  Diğer destekçilerimizi de önümüzdeki günlerde paylaşmaya devam edeceğiz.

Strongman

Strongman

Geçen yılki başarımızda emeği geçen ve bizle çalışan tüm kişi ve kuruluşlara tekrar teşekkürü bir borç biliyor, Nisan 2020’de de aynı başarıyı yakalamamızı diliyorum”.