Müzik

Emrah Hacıoğlu Pandemiyi Fırsata Çevirdi

Published

on

Müzik piyasasının sıkıntılı günler geçirdiği son zamanlarda pandemi sürecini avantaja çevirenler de var. Emrah Hacıoğlu pandemi sürecini avantaja çevirenlerden biri olarak, bu süreçte arka arkaya beste yapmaya devam ediyor. Evini stüdyoyaya çevirip, ardı ardına besteler yapan Hacıoğlu özellikle ‘’Hırka’’ adlı single çalışmasıyla dikkat çekiyor. 

Pandemi sürecinin yaratıcılığını engellemediğini aksine daha da ilham verdiğini belirten Hacıoğlu ‘’ Her zaman yaşadığımız sıkıntılardan çıkış noktası bulmaya çalışmalı ve bunları avantaja çevirmeye çalışmalıyız. Ben müzisyenim, evet zor zamanlardan geçiyoruz ama hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmadım aksine eve kapandığımız bu süreç daha çok kendi kendime kalıp beste yapmamı, daha çok kendime dönmemi ve projeler üretmemi sağladı’’ dedi. Hacıoğlu: ‘’ Farklı alanlarda çalışan kişilerin de bu şekilde düşünmesi gerek, zor zamanlar daha üretken işler yaratır, zorluklarda çıkış noktası ararken daha yaratıcı işler çıkarırsınız.’’ diye ekledi.

Pandemi sürecinde 10’dan fazla beste üreten Hacıoğlu, belirli aralıklarla Spotify, Youtube kanalı, Apple Music gibi kanallarda dinleyicileri ile buluşacak. Sektörün önde gelen müzisyenleri ise teklilere eşlik edecek.

Emrah Hacıoğlu, müzik kariyerine Adana’da başladı. Türk müziği Konservatuvarında eğitim aldığı sürede, kendi bestelerini yapıp, yaptığı projelerle bir çok festivalde ve mekanda sahne aldı. Kral tv, Power Türk, Trt Müzik gibi ulusal kanallara projelerini taşıdı. 2010 yılında Batı müziği eğitimi için Ankara’ya yerleşti burada, ses kullanımı, şan ve opera üzerine eğitim aldı. Daha sonra Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Opera Şan bölümüne girdi. Ankara’da kurduğu Canto Orkestrasını Türkiye’nin en önemli orkestralarından birisi haline getirmeyi başardı. Söz & Müziği Oğuzhan UĞUR’a ait ”Ağla” isimli Şarkısı DMC etiketiyle yayınlandı. Şu an Canto Orkestrası ve YouTube projesiyle çalışmalarına devam etmektedir.

Trendler

Exit mobile version