Connect with us

Sanat

ENKA Sanat’ta ‘Çiğdem Erken ile 21.15 Sohbetleri’

Published

on

ENKA Sanat, Çiğdem Erken moderatörlüğünde kültür sanat sohbetlerini evlere taşımaya devam ediyor. Ünlü konukların katılımı ile Enka Sanat’ın Instagram hesabı üzerinden gerçekleşen canlı yayın serisine 22 Mayıs Cuma akşamı oyuncu ve yapımcı Tuba Ünsal, 29 Mayıs Cuma akşamı ise müzisyen ve yazar Tuna Kiremitçi konuk olacak.

ENKA Sanat’ın Instagram hesabı üzerinden canlı yayınlanan ve korona virüs etkisinde, kültür sanat sektörünün geçmişi, bugünü ve geleceğinin konuşulduğu “Çiğdem Erken ile 21.15 Sohbetleri” serisi evlere misafir olmaya devam ediyor.

Cuma gününüz tiyatro ve müzik ile dolsun!

22 Mayıs Cuma akşamı gerçekleşecek canlı yayına bugüne dek sayısız projeye imza atan, oyuncu ve tiyatro prodüktörü Tuba Ünsal konuk olacak. Son yıllarda başta Kürk Mantolu Madonna ve Lal Hayal olmak üzere birçok başarılı tiyatro oyununun prodüktörlüğünü üstlenen Ünsal, tecrübelerinden yola çıkarak, oyunculuk, yapımcılık, sahne sanatları ve sektöre dair merak edilenleri canlı yayında yanıtlayacak.

ENKA Sanat’ta ‘Çiğdem Erken ile 21.15 Sohbetleri’

29 Mayıs Cuma akşamının canlı yayın konuğu, çeşitli sanatçılarla yaptığı düetlerle ve şiirleriyle adından sıkça söz ettiren, müzisyen ve yazar Tuna Kiremitçi olacak. Müzik ve edebiyat üzerine yoğunlaşan kariyerinden bahsedecek sanatçı, hayranlarından gelen soruları da yanıtlayacak.

ENKA Sanat’ın canlı yayınlarını, etkinlik arşivinden özel görüntüleri, seçkin sanatçılar tarafından hazırlanan müzik listelerini ve tüm haberleri aşağıdaki hesaplardan takip edebilirsiniz !

Instagram hesabı

Youtube hesabı    

Spotify listeleri     https://spoti.fi/2zaJLeE


 

ENKA Sanat Hakkında

ENKA Sanat, kültür ve sanat alanındaki faaliyetlerine, 1984 yılında, sanatın farklı dallarından başarılı sanatçılara ENKA Bilim ve Sanat Ödülleri’ni vererek başladı. İlk etkinliğini, Açıkhava Tiyatrosu’nda 1989 yılında düzenledi. 1999 yılında mekanlarına önce Oditoryumu, ardından 2002 yılında Sanat Galerisi’ni ekleyerek hem etkinliklerini çeşitlendirdi hem de programını tüm yıla yaydı. 32 sene süresince 300’den fazla konsere, 360’dan fazla tiyatro oyununa, 120’den fazla sergiye, 300’e yakın film gösterimine, 50’den fazla dans ve performans gösterisine ev sahipliği yaptı; 7.000’e yakın sanatçıyı, 60.000’den fazla sanatseverle buluşturdu.   Bugün, düzenlediği etkinliklerde sahne sanatları, müzik, sinema, plastik sanatlar gibi farklı sanat dallarından yenilikçi örnekleri sanatseverlerle buluşturmaya devam ederken, alanında duayen sanatçıların yanı sıra genç yeteneklere de kapılarını açıyor. Faaliyetlerini ENKA Vakfı çatısı altında sürdüren ENKA Sanat, aynı zamanda geliştirdiği çeşitli iş birlikleri ve sponsorluk çalışmaları ile kurumlara destek sağlıyor.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.