Connect with us

Sanat

“Hayalini Yarat” Eğitim Programı Başlıyor

Published

on

hayalini yarat

TOÇEV’in kurucusu, sanatçı, yazar, eğitmen Ebru Uygun’un “Hayalini Yarat” eğitim programı 1 Şubat’ta Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi’nde başlıyor. Bir yaşam ustası olarak iş hayatında ve özel yaşamında fark yaratacak donanıma sahip olmak isteyenlerle buluşmaya hazırlanan Uygun; online eğitimde farkındalıklarla dolu bir yaşam yolculuğu için altın anahtarları öğrencileriyle paylaşacak.

hayalini yarat

“Sınırlı Sayıda Kontenjan için Uygun, Yol Arkadaşlarını Bekliyor”

Sivil toplum kuruluşları liderliğinde uzman olan ve sanatın iyileştirici gücü ile şifa bulan Ebru Uygun, bireylerin; farkındalıklı bir yaşam ve içsel dönüşüm yolculuğuna, kendinden memnun olmasına, hareket etme motivasyonunun dış etkenlerden bağımsız olarak her şartta yüksek olmasına, yaşama pozitif bakabilme alışkanlığı kazanmasına, endişelerden uzak durarak korkmadan hayal kurabilmesine, gelişim ve dönüşümü hayatının bir parçası olarak görebilmesine, sanat, dünya ve evrenle olan bağının güçlenmesine, cesur, yaratıcı ve paylaşımcı olmasına rehberlik etmek amacı ile “Hayalini Yarat” eğitim programının içeriğini hazırladı.

Kişisel gelişim açısından çok yönlü olan bu eğitim içeriğiyle Uygun; yaşanan tecrübelerin aktarılmasını hedefliyor. Ayrıca yaşanmışlıklardan çıkarımları “Dreambuilder Eğitimi” ile harmanlayarak sunmak, katılımcıların “ben de yapabilirim, hayal kurabilirim ve hayatı keyifle yaşayabilirim” diyebilmesini sağlamak,  yaşama bağlılıklarının artırmak, üreterek yaşamak isteyenlere katkıda bulunmak da eğitimin diğer hedefleri arasında yer alıyor.

Hayalini Yarat Eğitim İçeriği

Programın eğitim içeriğinde “hayali keşfetmek, hayali test etmek, hak ettiğin duygusunu artırmak, düşüncelere odaklanmak, düşünceleri doğru kullanmak, korku ve endişeler ile dost olmak, paylaşmak, bakış açısını değiştirmek, affetmek, iç sesi dinlemek, destekleyici destek, düşünceleri eğitmek, hatalardan yol görebilmek ve hayalin hasat zamanı” konuları yer alıyor.

Başarı ile Tamamlayanlar Sertifika Almaya Hak Kazanıyor

Program 1 Şubat’ta online sınıf düzeninde başlıyor. Sınırlı sayıda kontenjanı olan ücretli eğitim programına katılım için ön koşul aranmıyor. 12 hafta, 36 gün ve toplamda 72 saat süren eğitimin sonunda kişi kendi durum analinizi yaparak hazırladığı sunum ile dönemi bitirecek. Başarı ile tamamlayanlar sertifika almaya hak kazanacak.

Ebru Uygun Hakkında: 

Ebru Uygun, 1971 yılında İstanbul’da doğdu. Avusturya Saint George Ticaret Lisesi’nden sonra Finishing School ve Cenevre Webster Üniversitesi’nde İşletme-Pazarlama Bölümü’nden mezun oldu. İsviçre’deki öğrencilik yılarında Christian Children Foundation’da iki yıl süreyle staj yaptı. Staj yaptığı dönemde Türkiye’den yurt dışındaki vakıflara bağış yapıldığını fark eden Ebru Uygun, vakıf kurmaya karar verdi. Türkiye’ye döndüğünde bir süre İpaş İplik’te Muhasebe Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 1994 yılında Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı’nı kurdu. Ebru Uygun ELPA Tekstil’in Yönetim Kurulu Üyesi, Sanatçılar ve Sanatsevenler Derneği’nin Başkan Yardımcısı, Aile Akdeniz Ateşi Derneği Başkan Yardımcısı, 100 Yıl Işıl Eğitim Vakfı’nın Başkanı’dır.

102 No’lu Oda (2005), Dokunduğum Yürekler (2006), Birlikte Büyümek (2009), Gönül Irmağı (2013), 180 Günde Hayallere Yolculuk (2018) adlı beş kitabı olan Ebru Uygun, İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Destek Veren TYYB Junior Chamber/İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Destek Veren En Başarılı Genç Ödülü (1996), Rotary/Başarı Ödülü (2007), Lions 118T/Başarı Ödülü (2009), Hello Dergisi/Pırlanta Kalpli Kadın Ödülü (2009) ve Eisenhower Fellow (2010) ödüllerini aldı. Sanatçılar ve Sanatsevenler Derneği’nin düzenlediği “Karma Sergisi” (2008), Silivri Rotary Kulübü ve Sanatçılar ve Sanatsevenler Derneği’nin düzenlediği “Somali’ye Yardım Sergisi” (2011), Sanatçılar ve Sanatsevenler Derneği’nin TOÇEV ile birlikte düzenlediği “Elele Karma Resim Sergisi”ne (2011) ve Amerika (2014) ile Barselona’da (2014) açılan karma sergilere ebru çalışmalarıyla katıldı. 2012’de “Dokundum”, 2013’de “EBRUca” ile “EBRUca Bodrum”, 2014’de “EBRUca Bahreyn” , 2018’de “EBRUca Yansıma” ve  2020 Şubat “BİZ” ile kişisel ebru sergilerini açan Ebru Uygun, İngilizce, Almanca, Fransızca biliyor. Uygun, ikiz çocuk annesidir. –

Program detayları ve başvuru için tıklayınız.