Connect with us

Kültür & Eğlence

Hedda Gabler 1 Nisan’da ENKA Sanat’ta

Published

on

HEDDA GABLER_2

ENKA Sanat bu hafta, dünya dramasında klâsikleşen ve “can sıkıntısının trejedyası” olarak tanımlanan Hedda Gabler oyununu konuk edecek. Demet Evgar, Tuğrul Tülek, Osman Karakoç, Yeşim Koçak, Tolga Çiftçi, Nazan Diper ve Merve Satılan’ın performanslarıyla hayat bulan oyun, 1 Nisan’da sahnelenecek.

ENKA Sanat bu hafta, güçlü oyuncu kadrosuyla öne çıkan Hedda Gabler oyunu ile Tiyatro Pangar ekibini ağırlayacak. ENKA Oditoryumu’nda seyirciyle buluşacak. Norveçli yazar Henrik Ibsen’in kaleme aldığı, Patrick Marber’ın uyarladığı Hedda Gabler, Mehmet Birkiye’nin rejisiyle seyirciyle buluşacak.   instagram kaydet hilesi 

“Can sıkıntısının tragedyası” olarak da tanımlanan oyun, bir kadının gözünden insanın modern dünyadaki yaşam amacını ve bu amacın varlığını sorguluyor. Oyun, yaşam amacı erkek egemen toplum tarafından belirlenen kadının, bu amacı kabul ettiğinde yaşadığı nevroz ile reddederek sürüklendiği tragedyanın birbirinden tatsız sonlarına vurgu yapıyor. ‘Yaşam amacını seçmeyi kadına bırakabildik mi?’ sorusuna yanıt arayan oyun, Hedda Gabler’in çözümünü gözler önüne seriyor.

#iyikarşılaşmalar

HEDDA GABLER_2

Etkinlik programı için enkasanat.org, facebook- twitter- instagram @enkasanat adresleri takip edilebilir. Biletlere, Biletix.com, Biletix satış gişeleri, Çağrı Merkezi ve ENKA Sanat Gişesi’nden ulaşılabilir.


Demet Evgar 19 Mayıs 1980’de Manisa’da doğan Arnavut kökenli aktör, oyunculuğa 17 yaşında Manisa’daki bir amatör topluluk olan Afsem Tiyatrosu’nda başladı. Ünlü oyuncu sahneye ilk defa Ray Cooney’nin Kaç Baba Kaç oyunuyla çıktı.


Sitemizdeki diğer tiyatro haberlerine ulaşmak için bu bağlantıdan yararlanabilirsiniz.