Connect with us

Gündem

Ioanna Kuçuradi, Çınar Oksay’la ‘Konuşmamız Lazım’da

Published

on

Ioanna Kuçuradi

Türkiye’nin yeni nesil içerik platformu ‘GAİN’de Çınar Oskay’ın sunumuyla ekrana gelen ‘Konuşmamız Lazım’ ‘ın yayınlanan son bölümüne Ioanna Kuçuradi konuk oldu. Türkiye felsefesinin 1 numarası olan Kuçuradi, Çınar Oskay’ın sorularına cevap verdi.

Ioanna Kuçuradi

“Siz o insanı sevmiyorsunuz. Bir ihtiyacınızı karşılıyor bir süre. Karşılamaz olduğunda da Allah’a ısmarladık.”

Aşk kavramını kişiler arası duyulan romantik hisler tanımının dışında ele alan Kuçuradi, kişiler arası gelişen aşk duygusunun esasında bir ihtiyacın karşılanması amacına hizmet ettiğini ve bu yüzden çoğunlukla geçici olduğunu söyledi. “Siz o insanı sevmiyorsunuz. Bir ihtiyacınızı karşılıyor bir süre. Karşılamaz olduğunda da Allah’a ısmarladık.” diyen Ioanna Kuçuradi, aşkı “bir şeyi coşkuyla yapmak” olarak tanımladı.

“Kendini tutmayı öğren, çok farklı bir yere gelirsin”

“Ne istiyorum, niçin istiyorum” sorularına cevap verme konusunda kendini eğitmenin ve bunu bir alışkanlık haline getirmenin önemine değinen Kuçuradi, “istediğimizi zannettiğimiz şeylerin” aslında “istemeyi öğrendiğimiz” şeyler olduğunu söyledi. O hırsı duyduğumuz an kendimizi tutmayı öğrenmenin insanları bambaşka bir yere taşıyacağının da altını çizdi.