Connect with us

Bilim Teknoloji

Kaspersky iHub ve G-Core Labs Bir Araya Geliyor

Published

on

Kaspersky İnovasyon Merkezi (Kaspersky Innovation Hub – iHub) ve bulut hizmetleri sağlayıcısı G-Core Labs, gelecek vaat eden oyun projelerini aramak ve desteklemek için güçlerini birleştirdi. Küresel şirketler arasındaki bu ortaklık, oyun dünyasını değiştirme ve yarınları daha güvenli hale getirme potansiyeline sahip potansiyel müşterilere uzmanlık, altyapı ve kaynak sağlayacak.

iHub

Oyun, mevcut dijital ortamda hızla gelişen endüstrilerden biri. Raporlara göre 2023 yılına kadar dünyada 3 milyardan fazla oyuncu olacağı tahmin ediliyor. Oyunların popülaritesindeki artış, geliştiriciler için de fırsatlar yaratıyor. Bu kadar geniş bir takipçi kitlesinin ihtiyaçlarını karşılama umuduyla her geçen gün daha fazla proje ortaya çıkıyor. Kaspersky ve G-Core Labs, yeni programları aracılığıyla girişim topluluğuna değer katmayı ve girişimcilerin çığır açan oyun projeleri geliştirmesine olanak sağlamayı hedefliyor. Ortak şirketler ayrıca niş geliştiriciler arasındaki girişim farkındalığını artırmak için oyun girişimleriyle ortak bağlantı kurmayı planlıyor.

Girişim ekipleri ve bireysel projeler, destek için kaspersky.com/ihub/gaming-partnership adresinden başvurularını yapabilirler.

Tüm destek başvuruları, projeleri onaylamanın ve desteklemenin en iyi yollarına karar verecek olan bir danışma kurulu tarafından kapsamlı bir şekilde incelenecek. Umut vaat eden girişimler Kaspersky’nin teknik ve iş danışmanlığının yanı sıra siber güvenlik şirketinin kanal ortaklarına (distribütörler ve satıcılar dahil), müşterilere ve potansiyel müşterilere erişim imkanına da sahip olacak.

Kaspersky iHub Başkanı Vitaly Mzokov “G-Core Labs ile güçlerimizi birleştirmekten ve oyun teknolojilerini geliştirme arzusuyla hareket eden geliştiricileri desteklemekten mutluluk duyuyoruz. Bu ortaklık yeteneklerimizi bir araya getirmek, yenilikçi girişimleri desteklemek ve onlara fikirlerini doğrulama, büyütme ve ölçeklendirme fırsatı vermek için önemli bir adım” diyor.

G-Core Labs, potansiyel müşterilerine ürün oluşturmaları için kritik bulut altyapısına ücretsiz erişim sağlayacak. Seçilen girişimler, iki yıllık bir süre içinde bulut şirketinin hizmetlerinde harcanabilecek 25.000 € ‘ya kadar destek alma şansına sahip olacak.

G-Core Labs Bulut Platformu Bölüm Başkanı Vsevolod Vayner“G-Core Labs, oyun endüstrisi için hizmet sağlama konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip. Beş kıtada 100’den fazla noktada yer alan küresel bulut altyapımız en karmaşık zorlukların üstesinden gelmek için oluşturuldu. Kaspersky ile ortaklığımızın oyun endüstrisi üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacağından eminim” dedi.

Kaspersky Innovation Hub’ın G-Core Labs ile iş birliği, iHub’ın oyun endüstrisinin ihtiyaçları için siber güvenliğin sınırında çözümler üreten oyun girişimlerine yönelik açık çağrısının ardından 2020 bahar aylarında başladı. İHub, en ölçeklenebilir finalistleri seçti ve onları uç bulut sağlayıcısıyla tanıştırdı.

Kaspersky iHub girişim çağrıları hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Kaspersky hakkında

Kaspersky, 1997 yılında kurulan dünya çapında bir siber güvenlik şirketi. Kaspersky’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelindeki işletmeleri, önemli altyapıları, devletleri ve tüketicileri korumak için güvenlik çözümlerini ve hizmetlerini sürekli olarak dönüştürüyor. Şirketin kapsamı güvenlik portföyü, sofistike ve gelişen dijital tehditlerle savaşmak için önde gelen uç nokta korumasını ve bir dizi özel güvenlik çözümünü ve hizmetini içerir. 400 milyondan fazla kullanıcı Kaspersky teknolojileri tarafından korunuyor ve 250.000 kurumsal müşterinin kendileri en önemli varlıklarını korumasına yardımcı oluyoruz. Daha fazla bilgi için www.kaspersky.com adresini ziyaret edin.

Kaspersky İnovasyon Merkezi (iHub) hakkında

İnovasyon Merkezi, temel işi desteklemek ve ürün portföyünü genişletmek üzere inovasyonları çekmek, projelerin belirli kitlelere ulaşmasına yardımcı olmak ve farkındalığı artırmak, ölçeği büyütmek ve iş ortağı ağlarına erişmek için kurulan Kaspersky’nin büyüme stratejisinin temel unsurlarından biridir. 2019’dan itibaren iHub, Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT), ulaşım, blok zinciri ve dolandırıcılık önleme teknolojisi, tüm yaşam koruması ve oyun gibi alanlara adanmış üç tur girişim çağrısı düzenledi. Kazananlar, Kaspersky ile ortak iş vakalarında birlikte çalışma ve ürünlerinin lansmanı için destek alma fırsatı buldu. www.kaspersky.com/ihub/ adresinden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.