Connect with us

Gündem

Köprüde Buluşmalar Bu Yıl On Yedinci Kez Düzenleniyor

Published

on

Anadolu Efes’in ana destekçisi olduğu Köprüde Buluşmalar, Türkiye’den ve komşu ülkelerden yapımcı, yönetmen ve senaristleri, uluslararası sinema profesyonelleriyle buluşturmaya devam ediyor. Köprüde Buluşmalar bu yıl 15-17 Nisan 2022 tarihleri arasında düzenleniyor.

Köprüde Buluşanlar

Köprü Bridge

TRT’nin katkılarıyla düzenlenen Köprüde Buluşmalar kapsamındaki atölye, sinemacılara yeni uzun metraj projelerinin ilk uluslararası sunumunu yapmaları için olanak yaratırken ortak yapımlar için de zemin hazırlamayı amaçlıyor. Atölye başvuruları için son gün 21 Ocak 2022 olacak.

Film Geliştirme Atölyesi’ne Türkiye’den seçilen projelerin yönetmen, senarist ve yapımcıları, uluslararası projelerin ekipleri ile birlikte yapacakları ön hazırlık ve sunum teknikleri eğitimine ek olarak senaryo, prodüksiyon, dağıtım ve pazarlama üzerine kapsamlı bir çalışma yapacak.

Uluslararası yapımcı, dağıtımcı, festival ve fon temsilcileri ve yayın kuruluşları ile yaptıkları toplantılarda işbirliklerinin ilk adımlarını atacak olan proje ekipleri ayrıca projelerinin sunumlarını uluslararası sinema profesyonellerinden oluşan jüriye yapacak.

FİLM GELİŞTİRME ATÖLYESİ’NE BAŞVURULAR BAŞLIYOR

Film Geliştirme Atölyesi seçkisinde çeşitlilik olmasına önem veriliyor. Belgesel, tür sineması (korku, fantastik) çocuk ve komedi filmleri gibi farklı konu ve türlerde projelere açık olan çağrı, disiplinler arası ve hibrit projeleri de kapsıyor.

Köprüde Buluşmalar atölyelerine katılmış filmler arasından İki Şafak Arasında (Selman Nacar), Sardunya (Çağıl Bocut), Beni Sevenler Listesi (Emre Erdoğdu), Zuhal (Nazlı Elif Durlu), Eat Your Catfish (Senem Tüzen, Adam Isenberg, Noah Arjomand), Turna Misali (İffet Eren Danışman Boz), Cemil Şov (Barış Sarhan) 2021 yılında ilk gösterimlerini seçkin festivallerde yaptılar.

Mutluluğun Kristali (Emre Yeksan) ve Tussifed (Doğu Akal) Almanya-Türkiye Ortak Yapım Geliştirme Fonu tarafından desteklendi.

Köprüde Buluşmalar Film Geliştirme Atölyesi başvuruları 21 Ocak 2022’de sona erecek.

Başvuru için tıklayın.