Connect with us

Tiyatro

Küçükçiftlik Bahçe Tiyatrosu 13 Ağustos’tan Beri Yaklaşık 10 Bin Tiyatroseveri Ağırladı!

Published

on

KüçükÇiftlik

Yaz sezonunda hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak seyircisiyle tiyatroları buluşturan KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, yaz sezonuna veda etti. URU organizasyonu ve Mey Diageo kurumsal desteğiyle 20 günde 14 farklı tiyatro oyununu yaklaşık 10 bin tiyatrosever ile buluşturan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, Haldun Dormen’in başrolünde oynadığı “Kibarlık Budalası” ile perdelerini kapattı.  

KüçükÇiftlik

Son yıllarda konserlerin yanı sıra her zevke yönelik içeriklerle misafirlerine yeşillikler içinde rafine bir alan sunan eğlencenin rakipsiz adresi , günümüzün mevcut şartları çerçevesinde evrilerek, seyircisinden ayrı düşen tiyatrolara KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda 13 Ağustos‘ta kapılarını açtı. Kültür sanata ve tiyatro sanatının güçlenmesine destek vermeyi amaçlayan ve zor günler geçiren tiyatroların birbirinden farklı türdeki oyunlarını seyirciyle buluşturan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda açık havadaki yaz sezonu geçtiğimiz hafta sona erdi.
büyükçekmece escort

COVID-19 salgını nedeniyle pandemi kurallarına uygun bir şekilde açık havada  tiyatroları seyircisiyle buluşturan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda Ağustos ayından bu yana Kedi Sahne Sanatları’ndan “Kibarlık Budalası”; Semaver Kumpanya’dan “Cimri”; Dostlar Tiyatrosu’ndan “Yaşamaya Dair” İstanbul Halk Tiyatrosu’ndan “Alevli Günler” ve “Üçü Bir Arada”, Baba Sahne’den “Bir Baba Hamlet” ve “Basit Bir Ev Kazası”; Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu’ndan “Süt Kardeşler”; Oyun Atölyesi’nden “Kral Lear”; Nisan Ceren Göçen’den “Evlat”; Craft Tiyatro’dan “Kızlar ve Oğlanlar”;  Reha Özcan Kumpanyası’ndan “Bir Garip Orhan Veli”; Duru Tiyatro’dan “İki Bekar”KomediaTürk İstanbul’dan “Halktan Biri/Travis Pine” tiyatroseverlerle buluştu.

Misafirlerine güvenle sosyalleşebildikleri bir alan sunan KüçükÇiftlik Park COVID-19 nedeniyle alınan hijyen tedbirlerini en üst düzeyde sürdürdü. Yalnızca online biletleme sisteminin kullanıldığı ve kapıda bilet satışının yapılmadığı KüçükÇiftlik Park etkinliklerinde misafirlerin ateş ölçümü sağlık görevlileri tarafından yapıldı. Ortak kullanım alanlarında birçok noktaya dezenfektan üniteleri kurulan etkinlik alanında maske takma zorunluluğu bulunurken, maskesi olmayan seyircilere maske temin edildi.

“Artık Her Sezon KüçükÇiftlik Park’ta Tiyatro Olacak”

KüçükÇiftlik Park Genel Müdürü Naz Kavran, pandemi döneminde büyük bir özveri ile hayata geçirilen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu hakkında şunları söyledi: “KüçükÇiftlik Park’ta tiyatro kültürü çok da yeni değil. 1998-2002 arası şu an MAC’in bulunduğu alan, çok özlediğimiz dostumuz Levent Kırca’nın Çadır Tiyatrosu olarak hizmet verdi. Ardından yıllarca DOT ve TOY tiyatro oyunlarını sergiledi. Biz de 2012’de kendi çadır tiyatromuzda tiyatrolara ev sahipliği yaptık, ancak artan müzik etkinlikleri ve festivaller programımızı domine ettiği için sürdüremedik.

Tüm bu içeriklerin arasında tiyatronun bu zamana kadar düzenli olmaması büyük eksiklikti. Pandemi döneminde KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nu Haldun Dormen gibi bir duayen ile açmıştık ve geçtiğimiz hafta yine kendisini Göksel Kortay ile birlikte ağırladık. Dormen ve Kortay’ın yanı sıra; Genco Erkal, Şevket Çoruh, Murat Akkoyunlu, Hakan Altıner, Cem Davran, Erkan Can, Günay Karacaoğlu, Bergüzar Korel, Onur Saylak, Şükran Ovalı, Sezin Akbaşoğulları, Reha Özcan, Haluk Bilginer, Emre Kınay, Tülay Günal, Serkan Keskin, Süheyl ve Behzat Uygur gibi birçok önemli ismi tiyatromuzda ağırlamanın gururunu yaşadık. Bu kadar kısa sürede yaklaşık 10 bin tiyatroseveri özledikleri oyunlarla buluşturduk. Bu ilgiyi ve heyecanı karşılıksız bırakmamak adına 2020’den sonra da her yıl takvimimizde KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’na yer verme kararı aldık.”


Sitemizdeki benzer haberlere buradan ulaşabilirsiniz.