Connect with us

Tiyatro

Küçükçiftlik Bahçe Tiyatrosu 2021 Sezonunda Tiyatroseveri Ağırladı

Published

on

İki sezondur seyircileri açık havada, yıldızların altında ve pandemi koşullarına uygun tasarlanmış güvenli bir ortamda tiyatronun iyileştirici gücüyle buluşturan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, 2021 sezonunda 13 farklı tiyatro oyununu yaklaşık 7500 tiyatroseverle buluşturdu. KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de URU organizasyonu ve Mey|Diageo kurumsal ve bkz. İletişim desteğiyle gerçekleşen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, 29 Eylül akşamı sahnelenen “Üçü Bir Arada” oyunuyla, tiyatroseverlerle bir dahaki yaz yeniden buluşmak üzere perdesini kapattı. Sezon boyunca 1800 kişiye istihdam yaratılırken, tiyatro sahnelerine 500 bin TL destek, tüm sektöre ise 660 bin TL gelir sağlandı. 

Küçükçiftlik

Son yıllarda konserlerin yanı sıra her zevke yönelik içeriklerle misafirlerine yeşillikler içinde rafine bir alan sunan eğlencenin rakipsiz adresi KüçükÇiftlik Park, 2020 yazında hayata geçirdiği KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’yla tiyatrolara kapısını açtı. Tiyatro sanatının güçlenmesine ve salgın nedeniyle zor günler geçiren tiyatrolara destek vermeyi amaçlayan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, geçen yıl olduğu gibi 2021 yazında da İstanbulluları yıldızların altında farklı tiyatro gruplarının en sevilen oyunlarıyla buluşturdu.

Küçükçiftlik

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun 2021 programı kapsamında Tatbikat Sahne’nin “Bir Delinin Hatıra Defteri”, Dostlar Tiyatrosu’nun “ŞAHDAMARIM”, Kumbaracı50’ninCyrano de Bergerac”, Anatolia Entertainment Görsel Sanatlar’ın “Plastik Aşklar”, Semaver Kumpanya’nın “Cimri”, Baba Sahne’nin “Bir Baba Hamlet”, Dasdas’ın “Westend / Batının Sonu”, Tiyatro HemHal’in “Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit”, Moda Sahnesi’nin “Yeni Bir Şarkı”, Duru Tiyatro’nun “İki Bekar”, Tiyatro Bal Porsuğu’nun “Bülent Bey’in Hikayesi”, Uygur Gösteri’nin “Hey Gidi Günler” ve Davran Tiyatrosu’nun “Üçü Bir Arada” oyunları sahnelendi.

Küçükçiftlik

Sektöre Destek Bu Yıl Da Devam Etti!

URU organizasyonu, Mey|Diageo kurumsal ve bkz. İletişim desteğiyle 12 Temmuz- 29 Eylül 2021 tarihleri arasında hayata geçirilen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, toplam 18 günlük bir programda 13 farklı tiyatro oyununu yaklaşık 7500 tiyatroseverle buluşturdu. KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu ile pandemiden dolayı zor günler geçiren tiyatrolara 500 bin TL destek verildi. Ayrıca program kapsamında yaratılan iş gücüyle 1800 kişiye istihdam edilerek tüm sektöre 660 bin TL gelir sağlandı.