Connect with us

Tiyatro

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda Sevilen İsimlerin Oyunlarıyla Bir Hafta!

Published

on

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sonbahar, 13 Eylül’de Melis Birkan ve Caner Cindoruk’un birlikte rol aldığı “Yeni Bir Şarkı”, 16 Eylül’de Emre Kınay ile Evrim Alasya’nın sahnelediği “İki Bekâr” oyunu ve 17 Eylül’de Bülent Emrah Parlak’ın, gerçekle sanalın birbirine karıştığı sıradışı oyunu “Bülent BEYİN Hikâyesi”yle devam ediyor. KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de URU organizasyonu ve Mey|Diageo kurumsal desteğiyle gerçekleşen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek oyunun biletleri, etkinlik başlama saati olan 21.00’e kadar online olarak Biletix’ten temin edilebiliyor. Seyirciler, kapı açılış saati olan 18.30’dan itibaren bahçe ve fuaye alanında, açık havada zaman geçirme imkânı da buluyor. 

KüçükÇiftlik

Şehrin rakipsiz etkinlik ve eğlence merkezi KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, İstanbullu tiyatroseverler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Moda Sahnesi’nin “Yeni Bir Şarkı” adlı oyunu 13 Eylül 2021 Pazartesi akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda izleyiciyle buluşacak. Marguerite Duras’ın kaleme aldığı, Murat Erşen’in dilimize çevirdiği ve Kemal Aydoğan’ın yönettiği “Yeni Bir Şarkı”da sevilen oyuncular Melis Birkan ve Caner Cindoruk birlikte rol alıyor. Modern klasikler arasına giren “Yeni Bir Şarkı”, uzun bir evlilikten sonra ayrılan bir çiftin 4 yıl sonra buluşmasını ve yaşadıklarını gözden geçirmelerini konu alırken “kadın özgürleşme hareketinin” de güçlü izlerini taşıyor. 

KüçükÇiftlik

Emre Kınay ve Evrim Alasya’nın aynı sahneyi paylaştığı komedi oyunu “İki Bekâr”, 16 Eylül 2021 Perşembe akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’na konuk olacak. Amerikan Tiyatrosu’nun en ünlü komedi yazarlarından Sam Bobrick’in yazdığı, Duru Tiyatro’nun sahneye koyduğu “İki Bekâr”ın yönetmen koltuğunda da Emre Kınay oturuyor. Shanette ile Jack’in komik hikâyesi, arkadaşlarının çöpçatanlığıyla bir düğün davetinde aynı masaya oturmalarıyla başlıyor. Birine, bir ilişkiye ihtiyacı olan Shanette Jack’i adım adım izliyor, Jack ise korkuyor; bir ilişkiden, bağlanmaktan, terk edilmekten, aldatılmaktan, soyulmaktan! En çok da çatlak Shanette’ten korkuyor ama Shanette kararlı ve ısrarcı, vazgeçmeye hiç niyeti yok… 

KüçükÇiftlik

17 Eylül 2021 Cuma akşamı izleyiciyle buluşacak sıradışı komedi oyunu “Bülent BEYİN Hikâyesi”nde ise Bülent Emrah Parlak tek başına rol alırken Burcu Biricik, Barış Arduç, Sarp Apak, Şahin Irmak, Ersin Korkut, Onur Buldu, Uğur Bilgin, Necip Memili, Melis Birkan, Gülhan Tekin, Haki Biçici, Erdem Baş ve Murat Eken de dijital konuk oyuncular olarak kendisine eşlik ediyor. Tiyatro Bal Porsuğu’nun sahneye koyduğu “Bülent BEYİN Hikâyesi”, insan beyninin içine giriyor ve sırrı halen tam olarak çözülemeyen ‘beyin’in organlarla verdiği yönetim mücadelesini tiyatro sahnesine taşıyor. Uğraş Güneş’in yazdığı, Murat Eken’in yönettiği oyun, barkovizyon teknolojisiyle tiyatronun iç içe geçtiği bir sahneleme tekniğiyle izleyici karşısına çıkıyor.

KüçükÇiftlik

Bilet fiyatlarının 60-180 TL arasında değişiklik gösterdiği oyunların kapı açılış saati 18.30, başlama saati ise 21.00. Biletler oyun başlayana kadar online olarak Biletix’ten temin edilebiliyor.