Connect with us

Genel

Milliyet Arkeoloji Dergisi ile “Nefes Alın”

Published

on

Arkeoloji dünyasına farklı bir pencere açarak arkeolojiye dair konuların daha özel bir anlatımla işleneceği Milliyet Arkeoloji Dergisi, yayın hayatına hazırlanıyor. Aylık olarak yayınlanacak Arkeoloji Dergisi’nin ilk sayısı 18 Nisan Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte okurlarıyla buluşacak.

Hayatın yoğun akışı içinde yepyeni dergileri ile okuyucularına nefes alma alanları yaratan Milliyet Gazetesi, şimdi de her ay yayımlanacak Arkeoloji Dergisi ile 7’den 70’e arkeolojiyi herkese sevdirecek ve arkeoloji dünyasında farklı bir bakış açısı sunacak.

Milliyet Arkeoloji Dergisi

En son arkeoloji haberlerinden Türkiye’nin dört bir yanındaki müzelerdeki son gelişmelere, profesyonel rehberlerin anlatımıyla en özel tur rotalarından arkeolojiyle ilgili filmler ve kitaplara kadar birçok konu Milliyet Arkeoloji Dergisi sayfalarında okurlarıyla buluşacak. “Tarih Kokan Tarifler” bölümünde de her ay eski bir uygarlığa ait yapılabilir yemek tarifleri yer alacak.

Milliyet Arkeoloji Dergisi maceraya ve keşfetmeye meraklı okurlarının yanı sıra çocukları da unutmuyor. Dergide yer alan çocuk sayfalarında; çocuklara arkeolojik hikayeler anlatılarak içlerindeki merak ve keşfetme duygusunu uyandıracak bilgiler olacak. Milliyet Arkeoloji Dergisi’nin çocuk sayfaları yeni nesillerin müze ve arkeoloji sevgisine katkıda bulunarak “Yeni Indiana Jones’lar” yetişmesine önderlik edecek.

Milliyet Arkeoloji Dergisi, 18 Nisan Pazar günkü ilk sayısında; “Arkeolojinin Kader Tepesi” Troya’da eski bir hayal gerçek oldu: Troya Müzesi, Çanakkale Savaşı’ndan Louvre Müzesi’ne: Siperlerde Arkeoloji, ayakta kalan tek Mithras Tapınağı: Gizli Ayinlerin Mabedi ve Karanlık Çağları aydınlatan kazının perde arkası: The Dig filmi konularını ele alıyor.

18 Nisan Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte bayilerden ulaşılabilecek Milliyet Arkeoloji Dergisi’ne, dijital platformlarda Dergilik, gazetelik ve Milliyet e-gazete uygulamalarından da erişilebilecek.