Connect with us

Genel

MindBehind, WhatsApp’ın İşletme Çözümü Sağlayıcısı Oldu.

Published

on

Yapay zeka destekli dijital asistanlarla iletişim çözümleri sunan yerli teknoloji şirketi MindBehind, WhatsApp’in orta ve büyük ölçekli işletmeler için sunduğu WhatsApp Business’ın ilk Türk çözüm sağlayıcılarından biri oldu. 

MindBehind, dünyada sınırlı sayıda bulunan WhatsApp İşletme Çözümü Sağlayıcılarından (BSP) oldu. BSP’ler, aralarında artık MindBehind’ın da bulunduğu küresel bir topluluk; WhatsApp Business API konusunda uzman birkaç düzine girişimi kapsıyor. MindBehind, Türkiye’de WhatsApp İşletme Çözümü Sağlayıcısı (BSP) olan ilk yerli girişimlerden biri oldu.

180 ülkede 2 milyar aktif kullanıcısıyla dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, Türkiye’de de en aktif kullanılan mesajlaşma uygulaması olarak öne çıkıyor. Durum böyle olunca şirketlerin de WhatsApp’de yer almak istemesi kaçınılmaz.
WhatsApp Business API, orta ve büyük ölçekli işletmeler için WhatsApp tarafından sunulan bir çözüm. WhatsApp Business API kullanan şirketler, müşterilerinin anlık mesajla ilettikleri taleplerine tek bir telefondan yetişmeye çalışmak yerine, pek çok müşteriye aynı anda, aynı numara üzerinden cevap verebilecek şekilde birden çok müşteri temsilcisi ile destek sağlayabiliyor ve yine uygulamada sanal asistanlar gibi yapay zekâ destekli çözümleri kullanabiliyor. Ayrıca tüm mesaj akışları entegrasyonlar sayesinde CRM ve ERP gibi servislerle konuşabiliyor ve tüm mesaj akışı raporlanabiliyor.

WhatsApp Business API kullanmak isteyen şirketler, bu hizmeti WhatsApp tarafından seçilmiş, mesajlaşma konusunda uzman çözüm sağlayıcılarından alabiliyor; dünyada sınırlı sayıda bulunan bu çözüm sağlayıcılarından biri olan MindBehind, Türkiye’de bu hizmeti sağlayabilen ilk yerli şirketlerden biri olmasıyla dikkat çekiyor. Ayrıca MindBehind her numara için yapılacak hesap kurulumunu Türkiye Data Center ya da On-Premise olacak şekilde de sağlayabilirken, faturalaşma da Türk lirası üzerinden gerçekleşiyor.

WhatsApp ile sundukları bu çözüm hizmetine dair değerlendirmelerde bulunan MindBehind Kurucu Ortağı Anıl Kiper şu ifadeleri kullandı:Uzun zamandır markalarımıza WhatsApp Business konusunda çözümler sağlıyorduk. Ancak bu hizmeti markalarımıza yurtdışı çözüm sağlayıcılarından sunabiliyorduk. Artık gururla söyleyebiliriz ki WhatsApp İşletme Çözümü Sağlayıcısı (BSP) olan ilk Türk girişimlerden biri olduk. Türkiye’deki şirketlere Türkiye’nin en popüler mesajlaşma uygulamasını güvenilir ve ölçeklenebilir bir şekilde kullandırabileceğiz. Sektördeki ve mesajlaşma alanındaki deneyimimiz ile şirketlere WhatsApp yolculuklarında yardımcı olmayı ve WhatsApp işletme çözümlerini tam potansiyeliyle kullanabilmeleri için onları desteklemeyi heyecanla bekliyoruz.