Connect with us

Genel

MSA’nın Restoranı’nda Derse Siz De Eşlik Edin!

Published

on

Bugün dünyanın en iyi aşçılık okulları arasında yer alan Mutfak Sanatları Akademisi (MSA) , Sakıp Sabancı Müzesi içinde yer alan restoranında yeme-içme tutkunlarına benzersiz bir restoran deneyimi sunuyor. Boğaz’ın ilham veren manzarası eşliğinde,  MSA eğitmen şeflerinin ve öğrencilerinin maharetli elleriyle hazırlanıp servis edilen menüler, hem dünya mutfakları hem yerel reçetelerle her tabakta MSA dokunuşunu hissettiriyor. Kahvaltı, ara öğün, ana yemek, tatlı ve bar menüsüyle günün her saatinde nefis lezzetleri sevenleriyle buluşturan MSA’nın Restoranı’ndaki özgün serüven, hazırlıktan servise hız kesmeden devam ediyor.

2004 yılından beri Profesyonel Aşçılık, Profesyonel Pasta-Ekmekçilik, Profesyonel Yiyecek-İçecek İşletmeciliği, Profesyonel Barmenlik ve Miksoloji, Profesyonel Barista gibi pek çok başlıkta uluslararası standartlarda mesleki eğitim veren MSA,   Sakıp Sabancı Müzesi içinde yer alan restoranıyla da ayrıcalıklı yerini koruyor. Hem müze ziyaretçilerinin hem de   iyi yemek peşinde koşanların müdavimi olduğu restoran; benzersiz konumu, büyüleyici atmosferi, dinamik ekibi ve güçlü menüsüyle  İstanbul’un gözde  yeme-içme mekanlarından biri olarak kabul ediliyor. MSA ekibinin maharetli elleriyle hazırlanıp servis edilen menüler; kahvaltıdan iştah açıcılara, ara öğünden akşam yemeğine uzanan birbirinden farklı lezzetleri sevenleriyle buluşturuyor!

MSA

Her Tabakta MSA’nın Kendine Has Yorumu Var!

Restoran menüsünde mevsimsellik ve yöresellik ön plana çıkarken dünya mutfakları ve farklı sofra kültürleri de uygulanıyor. MSA ekibi tarafından bizzat tadılarak ve test edilerek geliştirilen, kahvaltıdan akşam yemeğine kadar tüm öğünleri içeren menüler,  MSA şeflerinin yorumlarıyla ve okuldaki müfredata uygun bir içerikle misafirlere sunuluyor.

Restoranda MSA’nın eğitmen şeflerine, MSA’da profesyonel eğitimlerini sürdüren, geleceğin parlak şefleri de eşlik ediyor. Türkiye’nin lider mutfak okulunda profesyonel eğitimlerine devam eden öğrenciler, hem mutfak hem de serviste çalışarak, aldıkları eğitimi pekiştirmek üzere gerçek bir staj süreci geçiriyor. Misafirlerin tercih ettiği yemekleri MSA dokunuşuyla sofralara taşıyan,  şarabını servis eden, kokteylini ya da kahvesini hazırlayan öğrenciler, aynı zamanda servis edilen yemeklerini özelliklerini ve hikayelerini anlatarak yeme-içme tutkunlarının farklı bir restoran deneyimi yaşamalarını sağlıyor.

MSA

Salgın süreci nedeniyle Covid-19 tedbirlerinin uygulandığı restoran, haftanın 6 günü, 08.00 – 00.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Restoranda saat 23.00 itibariyle de mutfak servisi kapanıyor.

Adres: Emirgan Mahallesi, Sakıp Sabancı Caddesi No:42 Sarıyer – İstanbul

Telefon numarası: 0 212 323 30 30

Web adresi: www.msaninrestorani.com

E-posta adresi: [email protected]

MSA Hakkında

2004 yılında kurulan Mutfak Sanatları Akademisi (MSA), verdiği ayrıcalıklı eğitim ile bugün dünyanın en iyi aşçılık okulları arasında gösteriliyor. T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir özel eğitim kurumu olan MSA, İngiltere kökenli CTH ve City & Guilds, İskoç SQA ve Pearson/Ed Excel tarafından onaylı Türkiye’deki tek eğitim kurumu. Turizm ve yiyecek-içecek sektörlerine tam donanımlı profesyoneller sağlamayı amaçlayan MSA, 2020 itibariyle yılda binin üzerinde yeni mezun veriyor. MSA’da profesyonel eğitimlerin yanı sıra her ay mutfak severlere özel workshop’lar düzenleniyor. MSA kampüsünde profesyonel aşçılık ve profesyonel pasta-ekmekçilik eğitim mutfakları, son teknoloji ekipmanlar ile donatılmış profesyonel barista sınıfı, uygulamalı barmenlik ve miksoloji sınıfı, davet taleplerine yanıt verebilecek donanımlı bir catering mutfağı, mutfak severlere yönelik etkinlikler için tasarlanmış mutfaklar, konularına göre düzenlenerek inşa edilmiş uzmanlık mutfakları, mutfak prodüksiyonlarına özel tasarlanmış stüdyosu, seminer odaları, Türkiye’nin ilk ve tek mutfak oditoryumu, ‘Yeme – İçme Konulu Uzmanlık ve Nadir Eserler Kütüphanesi’ ve yiyecek – içecek tarihi konusunda özel bir koleksiyona sahip müzesi ile MSA Dükkân adlı MSA ürünlerinin satış alanı yer alıyor. Emirgan’daki Sakıp Sabancı Müzesi’nde faaliyet gösteren MSA’nın Restoranı ise, okulun devamı niteliğinde bir eğitim restoranı ve burada çalışan şef adayları, eğitmen şefleri önderliğinde harika lezzetlere imza atıyor. MSA, ayrıca MSA BOX hizmeti ile en sevilen lezzetlerin ev ortamında da kolayca hazırlanabilmesini sağlıyor. Ön hazırlığı MSA tarafından yapılmış, evde son haline getirilebilecek yemekler, pratik ürünler ve taptaze lezzetlerden oluşan menü https://msabox.msa.com.tr/ üzerinden incelenebiliyor.

www.msa.com.tr