Connect with us

Genel

MUBI İle Bir Yaz Gecesi Sineması Beykoz Kundura’da!

Published

on

Yaz Aylarının Heyecanla Beklenen Etkinliği Bu Sene Kundura Sinema Ve Mubi Türkiye İşbirliği İle Heyacanı İkiye Katlıyor

Kundura Sinema’nın ilgiyle takip edilen açık hava film gösterimleri bu sene ‘MUBI İle Bir Yaz Gecesi Sineması’ başlığı altında 7 – 28 Ağustos 2020 tarihleri arasında Beykoz Kundura’nın Boğaz kenarındaki tarihi atmosferinde sinemaseverlerle buluşuyor.


Bir Yaz Gecesi Sineması özelinde MUBI Türkiye’nin hazırladığı film programı, bu Cuma günü (07.08.20) itibariyle Ağustos ayı boyunca seyircilerini 1960’ların Hong Kong’undan 80’lerin acımasız Teksas çöllerine, Kuzey İtalya’da yaşanan tutkulu aşk hikayesinden Şilili bir dansçının sorunlu evliliğine doğru uzanan farklı coğrafyalarda yolculuklara çıkarıyor.

 

 Call Me By Your Name (Beni Adınla Çağır) – 7 Ağustos Cuma

‘MUBI İle Bir Yaz Gecesi Sineması’’nın ilk gösterimi 7 Ağustos Cuma tarihinde, yönetmen Luca Guadagnino’nun çok ses getiren 2017 yapımı filmi Call Me By Your Name ile başlıyor. 80’lerin ilk yarısında Kuzey İtalya’da yolları kesişen Elio ile babasının asistanı Oliver’ın arasındaki ilişkiyi anlatan film, saf aşkın ve tutkunun hikayesini konu alıyor.

Başrollerinde Timothée Chalamet ve Armie Hammer’in olduğu, André Aciman’ın aynı isimli romanından uyarlanan film 90. Akademi Ödüllerinde En İyi Uyarlama Senaryo ödülünü kazandı.

In the Mood for Love (Aşk Zamanı) – 14 Ağustos Cuma

Hong Kong’lu film yönetmeni Wong Kar-wai’nin tüm zamanların en iyi aşk filmleri arasına girmeyi başaran 2000 yapımı filmi In the Mood for Love, 1962 yılının durgun ve münasip Hong Kong’unda geçiyor. Film, komşu dairelere taşınan Bay Chow ve Bayan Chan’ın, eşleri hakkında keşfettikleri sırrın ardından aralarında oluşan samimi bağı konu alıyor. Başrollerinde Maggie Cheung ve Tony Leung Chiu Wai’nin yer aldığı film, Cannes Film Festivali, Avrupa Film Ödülleri, Cesar Ödülleri ve Hong Kong Film Festivali dahil olmak üzere farklı kategorilerde birçok ödül kazandı.

Paris, Texas (Paris, Teksas) – 21 Ağustos Cuma


Amerikan yaşam biçimine ilgisi ile bilinen başarılı yönetmen Wim Wenders’in 1984 yapımı Paris, Texas filmi, yönetmenin başyapıtı olarak kabul ediliyor. Başrollerinde Harry Dean Stanton, Nastassja Kinski, Dean Stockwell, Aurore Clément ve Hunter Carson’un yer aldığı film, gizemli ve neredeyse dilsiz bir avare olan Travis Henderson’un, kardeşiyle birlikte Los Angeles’ta yaşayan ve yıllardır görmediği oğluyla bir araya gelmek için acımasız Teksas çöllerinde yaptığı yolculuğu konu alıyor. Fransa – Batı Almanya ortak yapımı olan Paris, Texas, Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ve FIPRESCI ödüllerinin yanı sıra, “En iyi yönetmen” kategorisinde BAFTA ödülünün de bulunduğu 14 ödül kazandı.

Ema – 28 Ağustos Cuma

Günümüz sinemasının en yetenekli yönetmenlerinden biri olarak gösterilen Şilili Pablo Larrain’in 2019 yapımı filmi Ema, sanat, tutku ve modern aile kavramları üzerine odaklanan bir yapım. Başrollerinde yer alan Gael García Bernal ve Mariana di Girolamo’nun etkileyici performanslarıyla dikkat çeken film, çekici ve başına buyruk dansçı Ema’nın kareograf Gaston ile sorunlu ilişkileri ve evlat edindikleri 7 yaşındaki oğullarının neden olduğu bir trajediyle çıkmaza giren evliliklerinin sarsıcı hikayesini anlatıyor. Dünya prömiyerini 2019 yılında Altın Aslan için yarıştığı Venedik’te yapan Ema, Toronto ve Londra dahil çok sayıda önemli festivalin programında yer aldı.

 

Biletler ve özel ulaşım imkânları için www.beykozkundura.com ||
Facebook, Twitter @kundurasinema || Instagram @kundurasinemasahne

 

Benzer haberlere buradan ulaşabilirsiniz