Connect with us

Genel

Netflix, Neil Gaiman’ın Çizgi Romanından Uyarlanan The Sandman’in Oyuncu Kadrosunu Duyurdu

Published

on

Tom Sturridge, Gwendoline Christie, Vivienne Acheampong, Boyd Holbrook, Charles Dance, Asim Chaudhry ve Sanjeev Bhaskar, The Sandman‘in oyuncu kadrosuna katıldı.

the sandman

Karakterler:

Tom Sturridge (Dream) – Dreaming Lordu

Gwendoline Christie (Lucifer) – Cehennemin Hakimi

Vivienne Acheampong (Lucienne) – Baş kütüphaneci ve Dream Krallığı’nın güvenilir koruyucusu

Boyd Holbrook (The Corinthian) – Dünyanın sahip olduğu her şeyi tatmak isteyen kaçak Kabus

Charles Dance (Roderick Burgess) – Şarlatan, şantajcı ve sihirbaz

Asim Chaudhry (Abel) ve Sanjeev Bhaskar (Cain): İlk kurban ve ilk yırtıcı, Dream Krallığı’nın sakinleri ve sadık insanları

sandman

The Sandman Hakkında: 

  • The Sandman, DC için Neil Gaiman (Good Omens, Coraline) tarafından hazırlanan aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlanan yeni bir fantastik Netflix dizisidir. Gaiman aynı zamanda yürütücü yapımcı ve ortak yazar olarak projede yer alıyor. Dizinin yapımcılığını Warner Bros. Television üstleniyor.
  • Allan Heinberg (Wonder Woman, Grey’s Anatomy) yürütücü yapımcı ve dizi sorumlusu olarak görev alıyor. David S. Goyer (Batman Begins, The Dark Knight, Terminator: Dark Fate, Foundation) ise yürütücü yapımcı olarak ekipte bulunuyor. Goyer ve Heinberg, aynı zamanda projenin ortak yazarları arasında da yer alıyor.
  • Dizinin Konusu: Çağdaş kurgu, tarihsel dram ve efsanenin kusursuz bir şekilde iç içe geçtiği, modern mit ve karanlık fantezinin zengin bir birleşimi olan The Sandman, hem Rüya Tanrısı Morpheus’un uzun varoluşu boyunca yaptığı kozmik ve insani hataları onarma sürecini hem de onun yaptıklarından etkilenen insanların ve yerlerin hikayesini anlatıyor.
  • Neil Gaiman, dizi hakkında şöyle konuştu: “Son otuz üç yıldır, The Sandman karakterleri nefes aldı, etrafta dolaştı ve kafamın içinde konuştu. Sonunda kafamdan çıkıp gerçeğe adım attıkları için inanılmaz derecede mutluyum. Dışarıdaki insanların bizim rüya olarak gördüğümüzü görmelerini, geride kalanların bedene bürünmelerini ve bedenlerin oradaki en iyi oyunculardan bazılarına ait olduğunu görmek için sabırsızlanıyorum. Bu çok hayret verici. Oyunculara ve Netflix, Warner Bros., DC, Allan Heinberg ve David Goyer’dan oluşan tüm The Sandman işbirlikçilerine ve rüyalarımın en çılgınını gerçeğe dönüştüren dizideki zanaatkarların ve dahilerin lejyonlarına çok minnettarım.”

Netflix Hakkında:

Netflix, 190’dan fazla ülkede 204 milyonu aşkın ücretli kullanıcının farklı türlerde ve dillerde diziler, belgeseller ve sinema filmleri izlediği, dünyanın eğlence odaklı lider yayın hizmetidir. Üyeler yayınları istedikleri kadar, istedikleri zaman, istedikleri yerde, internete bağlı tüm ekranlarda izleyebilirler. Yayınların tamamını reklamsız olarak ve herhangi bir taahhütte bulunmadan oynatabilir, durdurabilir ve daha sonra izlemeye devam edebilirler.