Connect with us

Sanat

Odunpazarı Modern Müze 1. Yaşını Kutladı!

Published

on

Odunpazarı Modern Müze

OMM – Odunpazarı Modern Müze, 7 Eylül Pazartesi günü 1.yıl dönümünü sanatseverler ile birlikte kutladı. Yıldönümüne özel olarak Pazartesi günü ziyarete açık olan müze, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası müzisyenlerinin verdiği mini konserlerle ziyaretçilerini karşıladı. Müze ziyareti sonrası ÇEKÜL Vakfı tarafından hazırlanan tohum topları sanatseverlere hediye edildi.

 1 yıl içerisinde Türkiye’den ve yurt dışından binlerce ziyaretçiyi ağırlayan, eğitim programları ile farklı yaştan bireyleri müze ile buluşturan OMM’u açılışından bu yana  (2 Eylül 2020 itibarıyla)  166.321 kişi ziyaret etti, 6.700 öğrenci ücretsiz okul turlarıyla müzeyi gezdi, 990 kişi eğitim programlarına katıldı.

Odunpazarı Modern Müze

OMM Yeni Sanat Sezonunu “Günün Sonunda” Sergisi ile Karşılıyor 2 Ekim 2020- 25 Nisan 2021

OMM – Odunpazarı Modern Müze 2020-2021 sanat sezonunu, 2 Ekim 2020 tarihinde açılışını gerçekleştireceği “Günün Sonunda” isimli yeni sergisiyle karşılamaya hazırlanıyor.  Aralarında Ali Kazma, Aylin Zaptçıoğlu, Azade Köker, Burcu Yağcıoğlu, Elmas Deniz, Fırat Engin, Hale Tenger, Kerem Ozan Bayraktar, Lara Ögel, Murat Akagündüz, Mustafa Hulusi, Osman Dinç, Sergen Şehitoğlu, Serkan Demir, Stephan Kaluza ve Yaşam Şaşmazer gibi sanatçıların eserlerinin yer aldığı sergi, içinden geçtiğimiz pandemi döneminde, insanlığın doğaya verdiği zararın ve ekolojik dengenin bozulmasının sonuçlarıyla yüzleşmeye başladığına dikkat çekiyor.


Sitemizdeki benzer haberlere buradan ulaşabilirsiniz.