Connect with us

Sanat

OMM – Odunpazarı Modern Müze Yeniden Açılıyor

Published

on

OMM ve İş Yatırım

Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle 16 Mart tarihinden bu yana ziyarete kapalı olan OMM – Odunpazarı Modern Müze, kontrollü normalleşme sürecinde tüm sağlık önlemlerini alarak 1 Temmuz 2020 tarihinde yeniden kapılarını açıyor.

Güvenli bir müze deneyimi için hazırlıklarına devam eden OMM, 1 Temmuz Çarşamba gününden itibaren, Pazartesi hariç Salı ve Cumartesi günleri arasında 11.00’den 17.00’ye, Pazar günü ise 12.00’den 17.00’ye kadar ziyarete açık olacak. Kontrollü normalleşme sürecinde ziyaretçilerini belirtilen sağlık önlemlerini dikkate alarak ağırlayacak olan OMM’da alınan tedbirler kapsamında havalandırma sistemlerinin %100 taze hava ile çalışması, gerekli alanlara yerleştirilen el dezenfektanları, girişler sırasında temassız cihazla vücut ısı ölçümü, ziyaretçi ve müze görevlilerine maske takma zorunluluğu yer alırken, sosyal mesafe kuralları göz önünde bulundurularak temassız bir müze deneyimi için vestiyer kullanım dışı olacak.

Müzenin daha güvenli ve rahat gezilebilmesi için tüm sergi katlarında aynı anda bulunabilecek ziyaretçi sayısı normal kapasitenin altında tutulacak

OMM ve İş Yatırım

Ziyarete kapalı olduğu izolasyon döneminde bir araya getirdiği dijital içerikleri ile sanatsever takipçilerini yalnız bırakmayan OMM’un eğitim programı kapsamında gerçekleştireceği atölye çalışmalarına ve etkinliklere bir süre daha çevrimiçi olarak devam edilmesi planlanırken, OMM Kafe ve OMM Dükkan sosyal mesafe kurallarına uygun düzenlemeler ve hijyen tedbirleriyle açık olacak.

OMM’un tekrar ziyarete açılması ile birlikte Haldun Dostoğlu küratörlüğünde gerçekleşen koleksiyon sergisi “Vuslat” ve günümüzün yetenekli bambu ustası Tanabe Chikuunsai IV’nin müzeye özel ürettiği enstalasyon çalışması sanatseverler ile tekrar buluşacak. Daha fazla bilgi için omm.art

 

Diğer Haberlerimize Buradan Ulaşabilirsiniz