Connect with us

Spor

Ünlü İsimlerin “Red Bull Kar Havuzu”na Hazırlık Görüntüleri

Published

on

Kış sporlarıyla eğlenceyi bir araya getiren Red Bull Kar Havuzu 2021, 23 Şubat tarihinde Uludağ Kayak Merkezi’nde gerçekleşti. Birbirinden eğlenceli anlara sahne olan yarışmanın kamera arkası görüntüleri de yarışmacıların ne kadar eğlendiğini gözler önüne serdi.

Red Bull Kar Havuzu

Yarışmacıların kendi tasarladıkları eğlenceli kostüm ve ekipmanlarla, buz gibi suyla dolu havuza en havalı atlayışı yaparak jüriyi etkilemeye çalıştığı yarışmanın kazananı; tek kadın katılımcı olan Nisa Bölükbaşı oldu. Eğlenceli yarışmanın kamera arkası görüntüleri ise Redbull.com/karhavuzuperdearkasi adresinde.

Yılın en havalı yarışması Red Bull Kar Havuzu 2021 filminin çekimleri Uludağ Kayak Merkezi’nde, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak ve seyirci katılımı olmadan gerçekleşti. Yarışmacıların kendi yarattıkları özgün ve eğlenceli kostümlerle katıldığı yarışmada 6 ünlü isim kıyasıya rekabet etti. Yarışmacılar arasında; Survivor’la tanınan Nisa Bölükbaşı ve Barış Murat Yağcı, ünlü Youtuber Orkun Işıtmak, Youtuber Doğan Kabak, seyahat yazarı Kerimcan Akduman, e-spor dünyasının ünlü ismi Cantuğ “UNLOST” Özsoy yer aldı.


Sunuculuğunu ‘Var Böyle Tipler’ içerikleriyle tanınan yaratıcı isim Kıvanç Talu’nun üstlendiği yarışmada, katılımcıların -10 derece havada buz gibi suyla dolu havuza atlamadan önce geçirdikleri ciddi hazırlık süreci de kameralara yansıdı. Yarışmacılar buz gibi soğuğu tam anlamıyla hissetmeden önce kendilerine birer tema seçti. Yaratıcılıklarını kullanan yarışmacılar eksi derecelere yakın soğukluktaki suya atlamak için tek parça yerine çok katmanlı kostümler oluşturdu.
Red Bull Kar Havuzu’nda snowboard ya da kayak ekipmanlarıyla 90 metrelik piste çıkan yarışmacılar rampadan havaya sıçrayarak 150 santimetre derinliğindeki havuza atladı. Cesur ve hızlı olmanın yanında dinamik ve atletik bir atlayış yapan yarışmacılar bir adım öne çıktı. Yarışmacıların sadece atlayışlarıyla değil kostümlerinin yaratıcılığıyla da değerlendirildiği yarışmada birinciliği, katılımcılar arasındaki tek kadın olan Nisa Bölükbaşı elde etti. İkinci isim Doğan Kabak, üçüncü isimse Orkun Işıtmak oldu. Eğlenceli filme Redbull.com/karhavuzuperdearkasi adresinden ulaşmak mümkün.