Connect with us

Sinema

Romantizm ve Kahkaha, Şubat Ayında FilmBox Ekranlarında

Published

on

Uluslararası medya kuruluşu SPI International bünyesinde yer alan önde gelen film ve dizi kanalı FilmBox, etkileyici öyküleri, dünya yıldızları ile buluşturan sinema filmleriyle kış gecelerinde heyecan ve eğlence katıyor. 

Sevgi kelimesinin tüm dünyada farklı bir anlam kazandığı Şubat ayı boyunca, romantizm ve eğlenceyi birleştiren birbirinden güzel filmler, keyifli filmlerin adresi FilmBox ekranlarında yer alacak.

Ayrıca Romantik Filmler Kuşağı filmleri de Şubat ayı boyunca her Pazar 21:30’da FilmBox ekranlarında olacak.

FilmBox Romantik Filmler Kuşağı: Aşka Yükseliş (3 Meters Above The Sky) – 7 Şubat Pazar – Saat: 21:30

FilmBox Romantik Filmler Kuşağı filmlerinin ilki, 7 Şubat Pazar gecesi ekranlara gelecek. Aşkın sınır tanımazlığını konu alan filmin öyküsü, sosyal sınıf farklarına bakmadan birbirlerine aşık olan seçkin sınıftan bir kadın ile hiçbir şeyi önemsemeyen bir adamın sevgisini anlatıyor.

Milyoner (Slumdog Millionaire) – 09 Şubat Salı – Saat: 19:30

Şubat ayının bir diğer ekran bombası, dünya sinemasında büyük ses getiren ve 8 dalda Akademi Ödülü alarak 81. Oscar Ödüllerine damga vuran Milyoner (Slumdog Millionaire). 9 Şubat Salı akşamüstü ekranlara gelecek bu başyapıt, fakir bir çocuğun büyüme öyküsünü ve yaşadığı aşkı, katıldığı bir yarışma programı çerçevesinde ele alıyor. Kenar mahallelerde büyümüş bir Mumbai çocuğu, “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışmasının Hindistan versiyonuna katılır. Hile yapma şüphesiyle tutuklanır ve soruşturma sırasında geçmiş hayatında yaşadığı olaylar, yanıtları neden bildiğini açıklar.

Dumplin (Dumplin) – 13 Şubat Cumartesi – Saat: 21:30

13 Şubat Cumartesi akşamı ekranlara gelecek filmde başrolü, sevilen aktris Jennifer Aniston üstleniyor. Film, farklı karakterlere ve özelliklere sahip bir genç kız ve annesinin güç birliğini öyküleştiriyor. Annesinin Dumplin’, arkadaşlarının da kısaca Will diye çağırdığı Willowdean, fazla kilolu bir genç kızdır. Ancak fazla kiloları onda asla güven eksikliği yaratmamıştır ve halinden çok memnundur. Annesi Rosie ise gençliğinde güzellik kraliçesi olmuş bir kadındır. Kilosuyla dalga geçilmesini pek umursamayan Will, günün birinde Bo adında bir çocukla tanışır ve ona hissettikleri derinleştikçe kendi bedeni hakkında tereddütlere düşmeye başlar. Güvenini tazelemek için gençler arası güzellik yarışması Miss Teen Blue Bonnet’e katılmaya karar veren Will ve annesi Rosie, bu süreçte aralarındaki farklılıkları bir kenara bırakıp birbirlerine destek olmak zorundadır.

FilmBox

FilmBox Romantik Filmler Kuşağı: Paris’te Gece Yarısı (Midnight in Paris) – 14 Şubat Pazar – Saat: 21:30

FilmBox Romantik Filmler Kuşağında, 14 Şubat Sevgililer Günü gecesine özel olarak, aşkı büyülü ve eğlenceli bir atmosferde anlatan Woody Allen’ın en iyi özgün senaryo dalında Oscar ödülü almış filmi Paris’te Gece Yarısı (Midnight in Paris) yer alıyor. Filmin öyküsünde, zengin ve güzel bir kadınla nişanlı genç bir yazar, müstakbel eşinin ailesinin bir iş gezisi nedeniyle büyük bir aşk duyduğu Paris’e gelir. Burada kendini, geleceğini ve ilişkisini kendi içinde sorgularken, Paris’te gece yarılarının, beklenmedik sihirli gezilere ve aşklara kapı açabileceğini fark eder.

FilmBox

FilmBox Romantik Filmler Kuşağının diğer iki filmi Aşk Yeniden (Home Springs) 21 Şubat, Aşkın Çekimi (Upside Down) ise 28 Şubat Pazar akşamı, saat 21:30’da keyifli filmlerin adresi FilmBox ekranlarında olacak.

FilmBox izlemek isteyen sinema severler, seçkin TV platformları KabloTV Kanal 336, D-Smart Kanal 19 ve Vodafone TV Kanal 15 üzerinden kanala ulaşabiliyor. FilmBox içeriklerine ayrıca, FilmBox Live websitesi ve uygulaması kullanılarak bilgisayar, tablet ve mobil telefon ekranlarından da ulaşılabiliyor.

SPI International, FilmBox’un yanı sıra Türkiye’de yayın yapan diğer kanallarıyla da kaliteli yapımlar sunuyor. SPI International bünyesinde, ülkemizin yanı sıra 25 ülkede 30 milyon kişiden oluşan geniş bir abone kitlesine ulaşan FilmBox, popüler TV dizileri, gişe rekorları kıran Hollywood filmleri, yılların eskitemediği klasikler gibi farklı türlerde içerik sunuyor. SPI International kanalları arasında, canlı karşılaşma heyecanı da sunan dövüş sporu kanalı FightBox, adrenalin sporu yarışmalarını ekrana taşıyan Fast&FunBox, ödüllü belgeseller sunan DocuBox, dünyanın ilk HD moda kanalı olan FashionBox yer alıyor.

SPI International Hakkında: 

SPI International, 6 kıtada 42 televizyon kanalı ve dijital servisleriyle faaliyet gösteren 65 milyon aboneye sahip global bir medya şirketidir. SPI aynı zamanda dünya genelinde 4K/Ultra HD içeriğin de en büyük dağıtıcılarından biri konumunda yer almaktadır. Dünya çapında 700’den fazla operatörle iş birliği bulunan SPI, gelişmiş teknolojisi sayesinde internete bağlanabilen herhangi bir cihaz ile büyük global medya sağlayıcılar ve yerel OTT sağlayıcılar üzerinden abonelerine 4K/UHD programları da dahil olmak üzere, TV kanalları ve tüm film arşivine ulaşma imkanı sağlıyor. Yakın zamanda Hollanda’nın en büyük premium film servislerinden Film1’ın 4 kanalını ve dijital servislerini de portföyüne ekleyen SPI, büyüme ivmesini tüm hızıyla sürdürmektedir.

Dünya lideri film tedarikçisi ve televizyon programcısı kimliği ile, 25 yılı aşkın bir süredir uluslararası pazarda itibar sahibi olan SPI International, büyük lisans tedarikçileri iş birliğiyle yüksek talepli ilgi çekici içerikler sağlar.