Connect with us

Müzik

Şenay Lambaoğlu Pandemi Dönemi Notlarını Hayat Defteri’ne Döktü

Published

on

Şenay Lambaoğlu
Şarkıcı, besteci ve söz yazarı Şenay Lambaoğlu beşinci albümü “Hayat Defteri” ile dinleyicilerini bir kez daha selamlıyor. Ada Müzik etiketiyle yayınlanacak albümün tamamı Şenay Lambaoğlu’na ait sekiz parçadan oluşuyor.
Şenay Lambaoğlu

Her albümünde yeni bir sound ve yaklaşım yakalamaya özen gösteren sanatçı bu kez Hakan Kurşun(gitar, düzenlemeler), Eylem Pelit(bas) ve Volkan Öktem’den (davul) oluşan ustalar kadrosuyla yol almış. Herhangi bir janr arayışındansa progresif bir bakış açısıyla hem kendisini hem de müziğini yenilemeyi seçen sanatçı birlikte çalıştığı müzisyenler sayesinde daha cesur, özgür ve açık bir sound yakalamış. Müzik direktörlüğünü Hakan Kurşun’un yaptığı albüme ismini veren “Hayat Defteri” özelinde yaşadığımız sürece dikkat çeken Lambaoğlu; sesimizi duyurmanın artık daha zor olmasından ötürü tepkilerimizde de sertleştiğimizi ve bunu müziğine yansıttığını vurguluyor. “Hayat Defteri”ni, bu albümün giriş cümlesi olarak dinleyip bu parçayla bağ kuran herkes bu parçanın devamında Şenay Lambaoğlu’nun diğer anlattıklarının da izini sürebilir.

“Hayat Defteri”nin kayıt süreci de her şey gibi pandemiden nasibini almış. Şenay Lambaoğlu ve Hakan Kurşun’un stüdyoda demolarını kaydettiği parçaları Volkan Öktem ve Eylem Pelit kendi stüdyolarında çalmış. Yani dört müzisyen hiç bir araya gelmeden kaydı tamamlamış. Çünkü tam da Şenay Lambaoğlu’nun dediği gibi, “Müzik söz konusu olunca ortak duygularda buluşmak için mesafe engel değil”…

Albümün ilk dört parçası 30 Nisan’da tüm dijital platformlarda yerini alırken “Hayat Defteri”ne Devrin Usta tarafından Enigma Antiques’te çekilen klip de aynı gün saat 22:00’da Youtube’da  izleyicilerle buluşacak. “Hayat Defteri”nin tamamı ise 21 Mayıs’ta dijital formatta yayında olacak.