Connect with us

Kitap

Beyhan Budak’ın Yeni Kitabı ‘Senin Suçun Değil’ Raflarda!

Published

on

PSİKOLOG BEYHAN BUDAK’IN YENİ KİTABI

SENİN SUÇUN DEĞİL

RAFLARDA!

 

Uzman Klinik Psikolog Beyhan Budak’ın yeni kitabı Senin Suçun Değil, İnkılâp Kitabevi’nden çıktı! Yazarın, ilk kitabının ardından “ikinci seans” olarak tanımladığı kitap, okurları kendi geçmişlerine doğru, içlerindeki çocuğun yaralarını sarmayı amaçlayan anlamlı bir yolculuğa çıkarıyor.

Mesleğinde 14 yılı geride bırakan başarılı psikolog Beyhan Budak, Senin Suçun Değil – Geçmişin Yüklerinden Kurtulma Rehberi adlı ikinci kitabında, bir kez daha okurun ruhuna dokunuyor.

İlk kitabı Kendine İyi Davran Güzel İnsan’da ‘şimdiki an’a, ilişkilere ve olayları yorumlama biçimlerine değinen Beyhan Budak, bu kitapta daha derinlere iniyor ve bugün var olan problemlerimizin temelinde, geçmişte açılan yaraların olabileceğini  anlatıyor. Bunu yaparken şeffaflığından ödün vermeyen Budak, insan ruhunu zedeleyebilecek, ilgisiz aile, şiddet ve tecavüz gibi her türlü faktöre de açık yüreklilikle değiniyor. İçinde yaşanmış örneklerin de yer aldığı kitap, problemlerin izini sürmek üzere okurlarını, geçmişin karanlık dehlizlerine doğru bir yolculuğa çıkarıyor ve geçmişi sorgulamak için onları cesaretlendiriyor.

Beyhan Budak’ın

Beyhan Budak

Bu kitap, çocukken alınması gereken sevgi, saygı ve güvenin alınamadığında neler olduğunu; zehirli anne-baba davranışlarının nasıl yıkıma yol açtığını; bazen önemsiz görünen küçük bir travmanın uzun vadeli etkilerinin ne kadar büyük olabildiğini gözler önüne seriyor.

 

Beyhan Budak’ın kaleme aldığı Senin Suçun Değil – Geçmişin Yüklerinden Kurtulma Rehberi, İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda!

Bilgi için: inkilap.com


Sitemizdeki diğer haberlere buradan ulaşabilirsiniz.