Connect with us

Dizi

Small Axe İki Farklı Dalda Altın Küre’ye Aday Gösterildi

Published

on

Steve McQueen’in eleştirel övgü niteliğindeki beş bölümlük antoloji serisi “Small Axe’’, En İyi Televizyon Filmi ve “Red, White and Blue”’da sergilediği performansla John Boyega En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu olmak üzere; seri iki dalda Altın Küre’ye aday gösterildi.

small axe

Başrollerini ünlü oyuncular John Boyega ve Letitia Wright’in paylaştığı drama dizisi, 1969 – 1982 yılları arasında Londra’nın Batı Hint Adaları’nda geçen bir gerçek yaşam öyküsünü konu alıyor. Small Axe, polis zulmüne karşı umutsuz bir mücadeleye girişen bir grup eylemciden; dans, tehlike ve romantizm dolu bir blues partisini tecrübe eden bir ergene kadar farklı hayatlar yaşayan bireylerin nasıl cesur bir değişim yaratabileceğinin güçlü bir hatırlatıcısı.

Yapım, ayrımcılığın sıklıkla görüldüğü günümüz dünyasına bir mesaj niteliğinde: “Aykırılar bile en güçlülere meydan okuyabilir”. Bu eleştirel övgü serisinden etkileyici haberler gelmeye devam ediyor. Small Axe, En İyi Televizyon Filmi ve “Red, White and Blue”’da sergilediği performansla John Boyega En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu olmak üzere; seri iki dalda Altın Küre’ye aday gösterildi.

Serinin ünlü yönetmeni Steve McQueen, bu güzel habere dair şunları söyledi: ‘’Bu kısa hikayelerin pek çok kişiyle bağ kurabilmesi beni çok mutlu etti. Bunlar, alışılmış süper kahraman hikayeleri değildi. Restoran açmak, kolluk kuvvetlerine katılmak, çocuğunun iyi bir eğitim alacağından emin olmak ve evde parti yapmak isteyen insanların hikayeleriydi. Kağıt üzerinde çok basit görünseler de tüm bunlar aslında muazzam anlamlar taşıyan konulardı.”

Small Axe, Türkiye’de BBC First kanalından izlenebiliyor.

small axe

BBC Studios Hakkında:

Global bir içerik şirketi olan BBC Studios, BBC Group’un ticari bir iştirakidir. Nisan 2018’de BBC Worldwide ve BBC Studios birleşmesiyle kurularak içerik finansmanı, geliştirme, üretim, satış, markalı hizmetler ve yan kuruluşlar olarak hizmet vermeye başlamıştır. BBC Studios’un ödüllü programları, çok çeşitli tür ve uzmanlık alanlarında yapılmakta olup uluslararası düzeyde tanınmaktadır. İngiltere’de yedi, dünyadaki diğer dokuz ülkede üretim merkezleri ve ortaklıkları dahil olmak üzere, dünya genelinde 22 pazarda ofisi bulunmaktadır. BBC Studios, yıl içerisinde toplam 2.500 saat içerik sağlamaktadır.

bbcstudios.com

twitter.com/bbcstudios