Connect with us

Genel

Türkiye’de İlk Kez Penthouse Bir Daire Sanat Eserine Dönüşüyor

Published

on

Türk çağdaş sanatının tanınmış isimlerinden Sevincy inşaat halindeki penthouse daireyi ‘42 Maslak Dream Penthouse’ adıyla fonksiyonel bir sanat eseri olarak tasarlamaya başladı… Sanat dünyasının en prestijli ‘artist in residence’ programını 42 Maslak’a taşıyan ünlü sanatçı, dairenin en çarpıcı eserini Filli Boya’nın epoksi boyaları ile zeminde oluşturuyor. Filli Boya sponsorluğunda gerçekleşen sanat projesi ile Filli Boya’nın epoksi zemin boyası da dev bir esere dönüştü.

Kaliteli ürünleri ve sınırsız renk seçenekleriyle yaşam alanlarında estetik standartları yükselten Filli Boya, renkleri ve renk etkisini kullanarak insan hayatına değer veren projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. İstanbul’un zirvesinde, sınırların ötesinde bir hayat vaat eden, şehrin muhteşem manzarası ile dikkat çeken 42 Maslak Dream Penthouse projesi yaratıcı ve inovatif fikirlerin açığa çıkması açısından oldukça verimli olan ‘Artist in residence’ sanat programını Türkiye’de ilk kez gerçekleştiriyorlar. Sevincy’nin üzerinde çalıştığı proje bittiğinde dev bir su yüzeyi üzerine konumlanan bir yaşam alanı hissi yaratacak.

Sevincy eserini bu sözlerle tanımlıyor:

‘İnsanların zeminle sıra dışı bir bağ kurduğu, üzerindeki herşeyi cam gibi yansıtan bu eserimde suyun berraklığını ve zerafetini yansıtmaya çalıştım. Temas etmek hatta üzerinde yatma isteyeği uyandıran bu resme ayakkabıyla basmaya kıyamıyorsunuz.’ Şubat 2019’da bitmesi beklenen sanat projesinin sanat severler tarafından yoğun bir ilgiyle karşılanması bekleniyor.