Connect with us

Spor

Ünlü İsimlerin Red Bull Kar Havuzu’na Hazırlık Görüntüleri Yayında 

Published

on

Red Bull Kar Havuzu

Kış sporlarıyla eğlenceyi bir araya getiren Red Bull Kar Havuzu 2021, 23 Şubat tarihinde Uludağ Kayak Merkezi’nde gerçekleşti. Birbirinden eğlenceli anlara sahne olan yarışmanın kamera arkası görüntüleri de yarışmacıların ne kadar eğlendiğini gözler önüne serdi. Yarışmacıların kendi tasarladıkları eğlenceli kostüm ve ekipmanlarla, buz gibi suyla dolu havuza en havalı atlayışı yaparak jüriyi etkilemeye çalıştığı yarışmanın kazananı; tek kadın katılımcı olan Nisa Bölükbaşı oldu. Eğlenceli yarışmanın kamera arkası görüntüleri ise Redbull.com/karhavuzuperdearkasi adresinde.

Red Bull Kar Havuzu’nda Birinci Nisa Bölükbaşı Oldu

Yılın en havalı yarışması Red Bull Kar Havuzu 2021 filminin çekimleri Uludağ Kayak Merkezi’nde, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak ve seyirci katılımı olmadan gerçekleşti. Yarışmacıların kendi yarattıkları özgün ve eğlenceli kostümlerle katıldığı yarışmada 6 ünlü isim kıyasıya rekabet etti. Yarışmacılar arasında; Survivor’la tanınan Nisa Bölükbaşı ve Barış Murat Yağcı, ünlü Youtuber Orkun Işıtmak, Youtuber Doğan Kabak, seyahat yazarı Kerimcan Akduman, e- spor dünyasının ünlü ismi Cantuğ “UNLOST” Özsoy yer aldı.
Sunuculuğunu ‘Var Böyle Tipler’ içerikleriyle tanınan yaratıcı isim Kıvanç Talu’nun üstlendiği yarışmada, katılımcıların -10 derece havada buz gibi suyla dolu havuza atlamadan önce geçirdikleri ciddi hazırlık süreci de kameralara yansıdı. Yarışmacılar buz gibi soğuğu tam anlamıyla hissetmeden önce kendilerine birer tema seçti. Yaratıcılıklarını kullanan yarışmacılar eksi derecelere yakın soğukluktaki suya atlamak için tek parça yerine çok katmanlı kostümler oluşturdu.
Red Bull Kar Havuzu’nda snowboard ya da kayak ekipmanlarıyla 90 metrelik piste çıkan yarışmacılar rampadan havaya sıçrayarak 150 santimetre derinliğindeki havuza atladı. Cesur ve hızlı olmanın yanında dinamik ve atletik bir atlayış yapan yarışmacılar bir adım öne çıktı. Yarışmacıların sadece atlayışlarıyla değil kostümlerinin yaratıcılığıyla da değerlendirildiği yarışmada birinciliği, katılımcılar arasındaki tek kadın olan Nisa Bölükbaşı elde etti. İkinci isim Doğan Kabak, üçüncü isimse Orkun Işıtmak oldu. Eğlenceli filme Redbull.com/karhavuzuperdearkasi adresinden ulaşmak mümkün.

Red Bull Kar Havuzu

RED BULL KAR HAVUZU HAKKINDA

Eğlence temalı bir organizasyon olan Red Bull Kar Havuzu, bu zamana kadar Uludağ ve Erciyes Kayak Merkezleri’nde 5 kez gerçekleştirildi. Dünya çapında Red Bull Jump and Freeze olarak bilinen yarışmada katılımcılar snowboard veya kayak ekipmanlarına ek ekipman kullanabiliyor. Pistte kayarak rampadan atlayabilecek her malzemeyi kullanabiliyor. Kostümlerin yanı sıra yarışmacıların atlayışlarının da yaratıcı olması bekleniyor. Rampadan önce 90 metre uzunluğundaki kayak pistinde yarışan katılımcıların atlayış sonrası düştükleri havuz ise 15×7 metre ebatlarında ve yaklaşık 150 cm derinlikte.