Connect with us

Sanat

Yaratıcı Öğrenci Festivali Project’07 Başlıyor

Published

on

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümü öğrencilerinin bu yıl yedinci kez hayata geçirdiği yaratıcı öğrenci festivali Project’07 dopdolu bir festival programı sunuyor.  “Bir Varmış Bir Yokmuş: Ev” temalı festival bu yıl pandemi nedeniyle online olarak düzenleniyor. 31 Mayıs – 4 Haziran tarih aralığında gerçekleştirilecek festivalde online sergiler; Mor Çatı, Beliz Güçbilmez, Neriman Polat, Fatoş İrwen, Serhan Ada, Beral Madra, Kırkayak Kültür, Selda Asal ile düzenlenecek söyleşiler; Burak Küçük & Orhun Canca Duo, Yağmur Üçkardeş, Baver Kaya ve Eylül Deniz ile canlı konserler; Ekin Bernay yürütücülüğünde performans atölyesi ve Mehmet Altuğ Ersoy yürütücülüğünde film okuma atölyesi sanatseverlerle buluşuyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümü son sınıf öğrencilerinin iş birliğiyle hayata geçirilen sanat, tasarım ve iletişim festivali Project’07 başlıyor. Bu yıl yedincisi online olarak düzenlenecek festivalin teması ise “Bir Varmış Bir Yokmuş: Ev” olarak belirlendi. Festival boyunca sanatseverlerle buluşturulacak tüm projelerde “ev” içerisinde barınma ve korunma yerini, dünyayı, zamanı, duyguları ve bedeni içinde barındıran çok katmanlı bir gerçeklik olarak ele alınıyor.

Project’07

Dopdolu bir festival programı online olarak sanatseverlere sunuluyor

Project’07 yaratıcı öğrenci festivali online sergilerden atölye çalışmalarına, alanında tanınmış isimlerle sanat üzerine söyleşilerden online konserlere dopdolu bir program sunuyor.

31 Mayıs Pazartesi günü, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Doç. Dr. Emine Eser Gegez

 

ve Sanat ve Kültür Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Serhan Ada’nın açılış konuşmasıyla başlayacak festivalde “Serhan Ada ile Etel Adnan İmkânsız Eve Dönüş Sergisi” başlıklı söyleşi düzenlenecek. Festivalin ilk günü Dj Baver Kaya’nın açılış konseriyle sona erecek. Festivalde ayrıca Yağmur Üçkardeş akustik konseri, Burak Küçük & Orhun Canca Duo konseri ve DJ Eylül Deniz performansı, film inceleme atölyeleri, “Beral Madra ile Pandemi Döneminde Sanatçılar ve Sanat Kurumları”, “Beliz Güçbilmez ile Anlatıda Ev”, “Neriman Polat ve Fatoş Irwen ile Sınırlar, Beden ve Ev”, “Mor Çatı Gönüllüsü Özgür Sunata ile Pandemi de Kadın ve Ev”, “Kırkayak Kültür’den Kemal Vural Tarlan ve Selda Asal ile Türkiye’ye Göç ve Türkiye’den Göç” başlıklı söyleşiler düzenlenecek. Performistanbul iş birliği ile gerçekleştirilecek “Ekin Bernay ile Ev neresi, ev nerede?” başlıklı atölyesi çalışmasında ise “Ev” teması üzerine beden odaklı bir çalışma ile kolektif bir iş üretimi gerçekleştirilecek. Festival programı hakkında detaylı bilgi almak ve online etkinlikleri takip etmek için https://www.project07ifbilgi.com web adresi ziyaret edilebilir.

PROJECT’07 Dijital Festival Takvimi

Not: Söyleşiler RGB Stüdyo Youtube Kanalında yayınlanacaktır. Konserler ve atölyeler Zoom üstünden yapılacaktır.

31 Mayıs Pazartesi
18:30-19:00 Açılış Konuşması
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesinden Doç. Dr. Emine Eser Gegez- İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sanat ve Kültür Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Serhan Ada
Platform: RGB Youtube
Moderatör: Kardelen Doyurum ve Pırıl Kurbetci

19:00-20:30 Söyleşi: Serhan Ada ile Etel Adnan İmkânsız Eve Dönüş Sergisi

Moderatör: Kardelen Doyurum Co-Moderatör: Pırıl Kurbetci

Platform: RGB Youtube

20:30-21:30 Açılış Partisi Konseri: Dj Baver Kaya 

Platform: Zoom

1 Haziran Salı

18:30-20:00 Akustik Konser: Yağmur Üçkardeş 

Platform: Zoom

20.00-23.30 Atölye: İstanbul Bilgi Üniversitesi Felsefe Eğitmeni Mehmet Altuğ Ersoy ile Felsefi ve Psikolojik Film Okumaları 

Film: Kim Ki Duk’un ‘3 Iron’ (Boş Ev)

Platform: RGB Youtube

2 Haziran Çarşamba

15:00-16:30 Söyleşi: Beral Madra ile Pandemi Döneminde Sanatçılar ve Sanat Kurumları

Moderatör: Derya Yücel

Platform:RGB Youtube

18:00-19:30 Söyleşi: Beliz Güçbilmez ile Anlatıda Ev

Moderatör: Fatma Onay Co-Moderatör: Atakan Yeşilova

Platform: RGB Youtube

20:30-21:30 Konser: Burak Küçük & Orhun Canca Duo 

Platform: Zoom

3 Haziran Perşembe

17:00-19:00 Söyleşi: Neriman Polat ve Fatoş Irwen ile Sınırlar, Beden ve Ev

Moderatör: Esra Yıldız

Platform: RGB Youtube

20:00-21:00 Atölye: (Performistanbul) Ekin Bernay ile Ev neresi, ev nerede? 

Platform: Zoom

4 Haziran Cuma

16:00-17:30 Söyleşi: Mor Çatı Gönüllüsü Özgür Sunata ile Pandemi de Kadın ve Ev

Moderatör: Lal Gülpınar Co-Moderatör: Zeynep Güneş

Platform: RGB Youtube

20:00-22:00 Söyleşi: Kırkayak Kültür’den Kemal Vural Tarlan ve Selda Asal ile Türkiye’ye Göç ve Türkiye’den Göç

Moderatör: Alize Çekiç Co-moderatör: Fatma Onay

Platform: RGB Youtube

22:00-23:00 Kapanış Partisi: DJ Eylül Deniz

Platform: Zoom

Detaylı Bilgi:

Gökçe Kopuk / İstanbul Bilgi Üniversitesi / 0538 095 61 56 / [email protected]

 Project’07

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hakkında:

İstanbul Bilgi Üniversitesi, 1996 yılında Türkiye’de üniversite yaşamına yeni bir soluk getirmek amacıyla “Okul için değil yaşam için öğrenmeliyiz” ilkesiyle yola çıkarak kurulmuştur. 1.000 kişiyi aşkın bir öğretim kadrosuna sahip olan üniversitenin 20.000’i aşkın öğrencisi ve 50.000’e yakın mezunu vardır. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Hukuk, İşletme, İletişim, Sağlık Bilimleri, Mimarlık ile Mühendislik ve Doğa Bilimleri fakültelerinin yanı sıra yüksekokulları, meslek yüksekokulları ve enstitüleri çatısı altında 150’yi aşkın ön lisans, lisans ve doktora programı sunmaktadır. Kurulduğu günden bu yana öğrencilerine uluslararası gelişim fırsatları sunan İstanbul Bilgi Üniversitesi, Yükseköğretim Derecelendirme Kuruluşu QS’in 2020 yılı “Gelişmekte olan Avrupa Ülkeleri ve Orta Asya Üniversiteleri Sıralaması”nda en iyi 130 üniversite arasında yer almaktadır. İstanbul’un merkezinde, santralistanbul, Dolapdere ve Kuştepe olmak üzere üç kampüsü bulunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi hakkında ayrıntılı bilgiye www.bilgi.edu.tr adresinden ulaşılabilir.