Connect with us

Genel

YEŞİLÇAM’IN USTA OYUNCULARI BEYOĞLU’NDA ANILDI

Published

on

YEŞİLÇAM’IN USTA OYUNCULARI BEYOĞLU’NDA ANILDI

anıldı

YEŞİLÇAM’IN USTA OYUNCULARI BEYOĞLU’NDA ANILDI

Yeşilçam’ın usta oyuncuları Münir Özkul ve Ayşen Gruda vefatlarının birinci yıldönümünde Beyoğlu’ndan düzenlenen ‘Münir Özkul & Ayşen Gruda Film Afişleri’ sergisiyle anıldı. Türk sinemasının hiç kuşkusuz en önemli isimlerinden olan Münir Özkul ve Ayşen Gruda rol aldığı filmlerde gönlümüze taht kurdu.  Beyoğlu Belediyesi, Türvak Sinema-Tiyatro Müzesi işbirliği ile Yeşilçam’ın usta oyuncularını vefatlarının birinci yıldönümü münasebetiyle hazırlanan ‘Münir Özkul & Ayşen Gruda Film Afişleri’ sergisi sanatseverlerle buluştu. Serginin Galatasaray Meydanı’nda gerçekleşen açılış törenine, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ile çok sayıda sanatsever katıldı.

 

anıldı

YEŞİLÇAM’IN USTA OYUNCULARI BEYOĞLU’NDA ANILDI

MİLLETE BİR ARADA GÜLMEYİ ÖĞRETTİLER

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Münir Özkul ve Ayşen Gruda’yı rahmetle andı. “Bu millete bir arada gülmeyi öğrettiler, bizim insanımıza ait hasletleri en güzel şekilde sinema salonunda sonra televizyon ekranlarında milletimizle paylaştılar. Yeşilçam’da oynadıkları filmlerdeki bu afişler ise Anadolu’nun en ücra köşesinde yer buldu. Her şeyden önce insanımızın gönlünde yer buldu. Hepimiz özellikle Hababam Sınıfı ile tanıyoruz Münir Özkul ve Ayşen Gruda’yı kendi adıma rahmet diliyorum, ikisi de ayrı bir kıymet bizim için. Bu ülke bu değerleri unutmadı, unutmayacak. Bizde Beyoğlu Belediyesi olarak bu iki değere sahip çıkacak ve hatıralarını yaşatacağız” dedi.

anıldı

YEŞİLÇAM’IN USTA OYUNCULARI BEYOĞLU’NDA ANILDI

GÖNÜL DÜNYASINDA ÇOK AYRI BİR YER EDİNDİLER

Yeşilçam’ın iki önemli isminden bahseden Beyoğlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yasir Ahıskalı ise “Biz Beyoğlu Belediyesi olarak Yeşilçam’ın bu önemli iki ismini Münir Özkul ve Ayşen Gruda’yı vefatlarının sene-i devriyesinde bir kez daha rahmet, sevgi ve özlemle anıyoruz. Bunlar Türk sinemasına verdikleri emekle, ortaya koydukları yapıtlarla Türk insanının gönül dünyasında çok ayrı bir yer edindiler” ifadelerini kullandı.

 Beyoğlu Belediyesi’nin ilgili haberine bağlantıdan ulaşabilirsiniz.