Connect with us

Gündem

Yeşim Ustaoğlu Gençlerle Buluşuyor

Published

on

Yeşim Ustaoğlu

İstanbul Modern, Borsa İstanbul Grubu sponsorluğunda gerçekleştirilen Genç Salı Eğitim Programı’nı çevrimiçine taşıyarak sanatçılarla gençleri bir araya getirmeyi sürdürüyor. 18-25 yaş arası gençlerin katıldığı programda, 22 Aralık’ta konuk yönetmen, senarist ve yapımcı Yeşim Ustaoğlu.

İstanbul Modern’in Genç Salı Programı Çevrimiçinde Devam Ediyor

Yeşim Ustaoğlu

“Genç Salı” Çevrimiçi Eğitim Programı aralık ayında konuk olarak Güneşe Yolculuk, Pandora’nın Kutusu, Araf, Tereddüt filmlerinin yaratıcısı; yönetmen, senarist ve yapımcı Yeşim Ustaoğlu ağırlıyor. Film yapmanın hayatı görmek, algılamak ve hissetmekten geçtiğini söyleyen Ustaoğlu, perdede bir hikâyeyi yaratırken satır aralarını okuyabilmenin gerekliliğini ve görüntüde bunu duygularla yaratabilmenin yollarını filmleri üzerinden katılımcılar ile paylaşıyor.

Sanatçılar deneyimlerini gençlerle paylaşıyor

Genç Salı Eğitim Programı, katılımcılara yaratıcı üretimlerde bulunmanın engelleri ve sorunlarını tanımak, bunları aşmanın olasılıklarını tartışmak için sanatçılarla tanışmak, tecrübelerini dinlemek ve yeni bakış açılarını keşfetmek için fırsatlar sunuyor. Program, resim, heykel, yerleştirme, sinema ve fotoğraf gibi farklı alanlarda sanatçıların, eğitim yaşantılarından kişisel ve profesyonel gelişim hikâyelerine uzanan deneyimlerini gençlerle paylaşmalarını amaçlıyor.

Tarih: 22 Aralık, 2020, Salı

Saat: 16.00-17.00

Etkinlik Mekânı: Çevrimiçi canlı yayın

Katılımcı Sayısı: 50

Daha fazlasına İstanbul Modern’in internet sitesinden ulaşabilirsiniz.