Connect with us

Bilim Teknoloji

Advantech Türkiye, “Birlikte Oluşturma” İş Modeli Kapsamında Form Elektrik ile El Sıkıştı

Published

on

Akıllı fabrikalar, akıllı şehirler, akıllı ulaşım, enerji&çevre, otomotiv gibi bir çok dikey sektör için son teknoloji ürün ve çözümler sunan Advantech, Türkiye’de yenilenebilir enerji ve dağıtım sektörlerinde faaliyet gösteren Form Elektrik ile el sıkıştı.

2010 yılında misyonunu “Akıllı Bir Gezegeni Olanaklı Kılmak” olarak belirleyen ve bu doğrultuda akılı fabrikalar, akıllı şehirler, akıllı ulaşım, enerji&çevre, otomotiv gibi bir çok dikey sektör için son teknoloji ürün ve çözümler sunan Advantech, Türkiye’deki dijital dönüşümü “birlikte oluşturma” iş modeli ile teşvik etmeye devam ediyor. Şirket, son olarak, “birlikte oluşturma” iş modelini doğrultusunda Türkiye’de yenilenebilir enerji ve dağıtım sektörlerinde faaliyet gösteren Form Elektrik ile el sıkıştı.

Advantech İş Geliştirme Müdürü Metin Demircikoğlu Advantech’in, Endüstri 4.0 hedeflerini mümkün kılmak için geliştirdikleri birlikte oluşturma iş modelini “İlk aşama sahadaki verilerini dijitalleştirmek, ikinci aşama toplanan verilerle son kullanıcıların ihtiyaçlarına yaklaşan Hazır Çözüm paketleri sunmak, son aşama ise bu IoT uygulamalarını katma değerli iş ortaklarıyla beraber bulut platformlarına entegre ederek kenardan buluta bütüncül bir çözüm oluşturmak” olarak tanımlayabileceklerini belirtti.

Endüstriyel IoT, Gömülü IoT, Servis IoT, Bulut IoT alanlarında çok sayıda donanım sunan Advantech, yıllar süren AR-GE çalışmalarının ardından 2018’de büyük veri yönetimi için IO bağlantısı, kenar bilgi işlem ve endüstriyel iletişimi içeren ilk Hazır Çözüm Paketini (SRP) bir IoT SRP çözümü olarak piyasaya sunmuştu. O zamandan bu yana, sektör odaklı çözüm entegratörü (DFSI) ortaklarıyla birlikte SRP çözümlerini oluşturan ve bunları farklı dikey pazarlarda uygulamak için birlikte oluşturma modeli ile çalışıyor.

Form Elektrik Advantech WISE Paas VIP Üyesi Oldu

Advantech ile olan işbirliğinden duydukları memnuniyeti “Advantech’le tanışmamız müşteri taleplerini dünden daha hızlı, daha esnek çözümler üretme ihtiyacımız nedeniyle oldu. Hemen hemen her ihtiyacı karşılayan donanım ve yazılım ürünleri olan Advantech, çözümlerimizde güncel teknolojiyi çok daha hızlı  yakalamamıza ve tabii ki rekabetçi yapımızı güçlendirmemize yardımcı oluyor” cümleleriyle ifade eden Form Elektrik Teknik Müdürü Mehmet Horat, bundan sonraki adımda Advantech’in görüntü işleme ve robotik çözümlerini kullanarak, şirketlerinin yeteneklerini daha da geliştirmeyi ve yeni faaliyet alanları yaratmayı planladıklarını dile getirdi.