Connect with us

Gündem

“Akıl, Beyin, Kültür”de Bu Hafta Zenginlik-Yoksulluk Konuşulacak

Published

on

“Akıl, Beyin, Kültür”

Zıt kavramların farklı bakış açılarıyla değerlendirildiği “Akıl, Beyin, Kültür” programı, TV 100 ekranlarında seyirciyle buluşmaya devam ediyor. Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan moderatörlüğünde, siyaset bilimci Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ve nöroloji uzmanı Prof. Dr. Sultan Tarlacı’nın kavramları inceledikleri programın 14 Şubat 2021 Pazar günü ekrana gelecek bölümünde “zenginlik-yoksulluk” konusu işlenecek.

“Akıl, Beyin, Kültür”  14 Şubat Pazar günü TV100’de yayınlanacak

“Akıl, Beyin, Kültür”

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın, Üsküdar Üniversitesi Rektör Danışmanı, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Sultan Tarlacı ile birlikte hazırladığı, “Akıl, Beyin, Kültür” programı yoğun ilgiyle takip edilmeye devam ediyor.

Her bölümde zıt iki kavramın, farklı uzmanlık alanlarının görüşleriyle ele alındığı programın 19’uncu bölümü, 14 Şubat 2021 Pazar günü saat 12:20’de TV 100 ekranlarında izleyici ile buluşacak.

19’uncu bölümde “zenginlik-yoksulluk” kavramları, Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ve Prof. Dr. Sultan Tarlacı tarafından psikiyatri, uluslararası ilişkiler, dünya siyaseti, nöroloji gibi pek çok alanı içeren açılardan değerlendirilecek.

Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi Kütüphanesi’nde çekimi gerçekleştirilen programa Üsküdar Üniversitesi Ergoterapi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sevda Asqarova’nın canlı müzik performansına her bölümde bir de farklı enstrüman eşlik ediyor.