Connect with us

Gündem

Başkan Ramazan Şimşek Şehitlik Ziyaret Etti

Published

on

ramazan şimşek

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Ramazan Bayramı’nda şehitlik ziyaret ederek dua okudu. Şehit ailelerinin, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ziyareti ile devam eden bayram gününde emniyet ve jandarma mensupları ile de bayramlaşıldı.

Kaymakam Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçın, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Gölbaşı İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı İnan Demir, İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Doğan ve ilçe protokolünün katıldığı şehitlik ziyaretinde şehitler için Kur’anı Kerim okundu. Daha sonra hep birlikte şehit mezarları tek tek ziyaret edilerek dua edildi. Şehitlik ziyareti sonrası Kaymakam Tülay Baydar Bilgihan, Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Gölbaşı İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü ile birlikte Gölbaşı’nda yaşayan şehit aileleri evlerinde ziyaret edildi ve Ramazan Bayramları kutlandı. Ardından Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ziyaret edilerek, Emniyet ve Jandarma mensupları ile bayramlaşma gerçekleştirildi.

Sağlıkla kucaklaşacağımız günlere

Ziyaretler sonrası konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutladı. Başkan Şimşek “Salgın sebebiyle Ramazan Bayramı’nda sevdiklerimizden uzak kalmanın burukluğunu yaşıyoruz” diyerek sözlerine başlayan Başkan Ramazan Şimşek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bayramlar, dini ve milli duyguların pekiştiği, dargınlıkların ve kırgınlıkların son bulduğu, yardımlaşma ve dayanışma duygusunun arttığı, milli birlik ve beraberlik şuurunun güçlendiği günlerdir. İçinde bulunduğumuz salgın süreci sebebiyle Ramazan Bayramımızı ne yazık ki sevdiklerimizden ayrı geçirmek durumunda kaldık” dedi.

İsrail’in Kudüs’te Filistinlilere yönelik saldırılarına da tepki gösteren Başkan Şimşek “Bu mübarek günde İsrail Hükümeti’nin Filistinli kardeşlerimize yönelik gerçekleştirdiği çirkin saldırılar da bizleri derinden yaraladı. Bu sebeple Ramazan Bayramımızı buruk kutlayacağız. Yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyor, Filistin topraklarındaki hain saldırılarda hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, geride kalan acılı yakınlarına ise başsağlığı diliyorum.   Rabbim bu acıların dinmesinde yardımcı olsun. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın tüm insanlığa, başta ‘sağlık‘ olmak üzere barış, mutluluk bereket ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Salgın sürecinde fedakârca görevlerini yerine getiren sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere; tüm İslam aleminin, mübarek Ramazan Bayramı’nı gönülden kutluyorum” ifadelerini kullandı.