Connect with us

Sanat

ENKA Sanat’tan Klasik Müziğin Genç Yıldızlarına Destek

Published

on

ENKA Sanat’ın “Daha iyi bir gelecek için gençlerle sanat” söyleminden ilhamla hayat bulan yeni projesi ENKA Sahne, sanat hayatının başındaki genç yeteneklerin ulusal ve uluslararası platformlarda önlerini açmayı hedefliyor. Sanat Yönetmenliğini Cihat Aşkın’ın yaptığı proje kapsamında bu yıl seçilen sekiz genç sanatçının ilham verici performansları ENKA Sanat’ın YouTube kanalından izlenebilir. 

ENKA Sanat

ENKA Sanat’ın, klasik müzik alanında gelecek vadeden genç sanatçılara yönelik düzenlediği   “ENKA Sahne”, 26 Temmuz – 8 Ağustos tarihleri arasında birbirinden değerli sekiz genç sanatçının ilham verici performansına ev sahipliği yapıyor.

Yetenekleri ve başarıyla ön plana çıkan, sanat hayatının başındaki sanatçılara kendilerini özgürce ifade edebilecekleri ve yeniyi deneyebilecekleri bir platform sunacak ENKA Sahne’de bu yıl yer alan sanatçılar, projenin Danışma Kurulu’ndaki Viyola Sanatçısı Efdal Altun, Keman Virtüözü, Besteci ve Akademisyen Cihat Aşkın, Piyanist ve Akademisyen Gökhan Aybulus, Piyanist ve Besteci AyşeDeniz Gökçin, Piyanist ve Besteci Fazıl Say ile Çello Sanatçısı ve Akademisyen Dilbağ Tokay tarafından seçildi. Keman ve viyolonsel performanslarına ise Akademisyen ve Piyanist Çağdaş Özkan korrepetitör olarak eşlik etti.

Bu yıl ENKA Sahne’de yer alan müzisyenler:

  • Ali Aras Özcan, viyolonsel     
  • Arya Su Gülenç, piyano
  • Beren Gürcüoğlu, piyano
  • Buğra Çankır, piyano
  • Çetin Özen, vibrafon ve trampet
  • Damla Ece Karataş, piyano
  • Doruk Deniz Aksu, keman    
  • Duru Önhon, keman   

Video yönetmenliğini Selçuk Metin’in, ses mühendisliğini ise Can Aykal’ın yaptığı genç müzisyenlerin performansları, ilk kez 26 Temmuz – 8 Ağustos tarihleri arasında ENKA Sanat’ın YouTube hesabından yayınlanacak. Performansların görüntü ve ses kayıtlarını dijital platformlar üzerinden sayısız izleyiciyle buluşturarak, genç yeteneklerin geniş kitlelere ulaşmasını hedefleyen ENKA Sanat, proje kapsamında sunulan maddi desteğe ek olarak, yapılan profesyonel kayıtları kendi tanıtımlarında ve başvurularında kullanabilmeleri için müzisyenlerle de paylaşacak.

Bugüne dek, sanatın farklı alanlarında üretim yapan pek çok genç yeteneğe yönelik teşvik, destek ve burs programları yürüten ENKA Sanat, önümüzdeki yıllarda da yeni sanatçılarla ENKA Sahne projesini sürdürmeyi hedefliyor.