Connect with us

Sanat

Genç Salı Eğitim Programı’nın İlk Çevrimiçi Konuğu: Bager Akbay

Published

on

İstanbul Modern, Borsa İstanbul sponsorluğunda gerçekleştirilen Genç Salı Eğitim Programı’nı çevrimiçine taşıyarak sanatçılarla, 18-25 yaş arası gençleri bir araya getiriyor. Program, 13 Ekim’de teknolojiye dayalı sanat üretimleri gerçekleştiren sanatçı ve eğitmen Bager Akbay’ı ağırlıyor.

Genç

Genç Salı Eğitim Programı Programı, Bager Akbay’ın çalışmalarından örnekler paylaştığı kısa bir sunum ile başlıyor. Teknoloji ve sanat nasıl bir araya gelir, sanatçının rolü nasıl değişir gibi sorulara odaklanan programda Bager Akbay, Robot Şair: Deniz Yılmaz’ın canlı olarak şiir yazma performansını sunuyor ve profesyonel gelişim için önerilerini gençlerle paylaşıyor.

Sanatçılar deneyimlerini gençlerle paylaşıyor

Genç Salı Eğitim Programı, katılımcılara yaratıcı üretimlerde bulunmanın engelleri ve sorunlarını tanımak, bunları aşmanın olasılıklarını tartışmak için sanatçılarla tanışmak, tecrübelerini dinlemek ve yeni bakış açılarını keşfetmek için fırsatlar sunuyor.

Program, resim, heykel, yerleştirme, sinema ve fotoğraf gibi farklı alanlarda sanatçıların, eğitim yaşantılarından kişisel ve profesyonel gelişim hikâyelerine uzanan deneyimlerini gençlerle paylaşmalarını amaçlıyor.

 

Tarih:13 Ekim, 2020, Salı

Saat:16.00-17.00

Etkinlik Mekânı: Çevrimiçi canlı yayın

Katılımcı Sayısı: 50

Rezervasyon ve detaylı bilgi için: [email protected] / (212) 334 7341