Connect with us

Gündem

Red Bull BC One E-Battle’da Son 8 Yarışmacı

Published

on

Breaking kültürünün en prestijli etkinliklerinden Red Bull BC One; bu kez online olarak dünyanın en iyi b-girl ve b-boy’larını arıyor. Elemeleri dünya çapında devam eden online yarışmada son düzlüğe yaklaşılırken beklenen yarı finale çok az kaldı. 17 Ekim Cumartesi günü gerçekleşecek yarışmada, sona kalan 8 B-Boy ve 8 B-Girl kıyasıya mücadele verecek. Teke tek karşılaşmaların ardından final elemelerinin ardından 1 B-Boy ve 1 B-Girl, 2021 yılındaki Red Bull BC One Dünya Finali’nde yarışma hakkı elde edecek. Yarışma heyecanına ortak olmak isteyen herkes, 17 Ekim’deki canlı yayını www.redbull.com/tr-tr/events/bcone-ebattle/ adresinden takip edebilecek.

Dünyanın en geniş katılımlı teke tek breakdans (breaking) yarışması Red Bull BC One, 2004 yılından beri 30’u aşkın ülkede binlerce dansçının katılımıyla düzenleniyor. Bu sayede her yıl en yetenekli breakdansçılar maharetlerini dünyaya tanıtma şansı elde ediyor. Elemelerde sona yaklaşılırken, 8 B-Boy ve 8 B-Girl, 17 Ekim Cumartesi günü gerçekleşecek teke tek mücadelelerin ardından rakiplerini elemek için ter dökecek. Karşılaşmaların ardından 24 Ekim’deki final için seçilen 1 B-Boy ve 1 B-Girl, 2021 yılında gerçekleşecek Red Bull BC One Dünya Finali’nde yarışma hakkı elde edecek.

red bull

Bu yıl sadece online platformda düzenlenen yarışmanın canlı yayını ise tüm breakdans (breaking) tutkunlarının katılımına açık olacak. B-Girl’lerde Baby ball, Yell, B-Girl Nadia, Jilou, Mad Max, Ayu, Stefani, Art sona kalan 8 isim oldu. B-Boylarda ise Jamal, Xak, Johnny Fox, Tawfiq, nastyray, The Wolf, Gun, Vero isimli breakdansçılar sona kalan isimler oldu.

Bu heyecanlı mücadele, Red Bull.com/BC One adresinde 17 Ekim Cumartesi günü saat 21.00’da başlayacak. Dünya çapında en yetenekli breakdansçıların performans gösterdiği Red Bull BC One’a ilişkin daha fazla bilgi Redbull.com adresinde.


Sitemizdeki diğer haberlere buradan ulaşabilirsiniz