Connect with us

Tiyatro

REST Tiyatro Sezonu İki Yeni Oyunla Açıyor!

Published

on

REST Tiyatro, 2021-2022 sezonu için hazırladığı ilk yapım, genç oyun yazarı Aziz Er’in “Bir Tutam Kaos Biraz da Aşk” isimli oyunu. REST Tiyatro Genel Sanat Yönetmeni Ragıp Ertuğrul’un sahneye koyduğu oyunda Sibel Salihoğlu, Ulaş Önkal, Ethel Mulinas ve dijital ortamda kayıt edilen video performansıyla Olcay Kavuzlu rol alıyor.

REST Tiyatro

Günümüzde ve dünyanın herhangi bir yerinde ama tam da savaşın ortasında bir evin bir odasında savaşı merak eden ve sırf kendi menfaatlerine yönelik anlamlandırmaya çalışan bir kadın… Savaşı mevcudiyetinin ve eyleminin tek mecrası olarak gören bir adam… Odanın dışında, bu iki insanın tanımlamaya çalıştıkları savaşla gayet barışık bir yaşam süren ve hatta onu kutsayan ev sahibesi… Toplumların alıştırıldığı, kanıksadığı ve gitgide tapmaya başladığı göz alıcı güçler…

REST Tiyatro Yeni Sezonda Nazım Hikmet Kültür Tuzla’da

Yeni sezonda REST Tiyatro’nun seyirciyle buluşturduğu ikinci yapım ise Gökay Genç’in yazdığı yine Ragıp Ertuğrul’un yönettiği “İnsan Müsveddesi”.

Sözde İstanbul’da doğmuş ama İstanbul’u yaşamamış, sözde kalabalık bir ailede büyümüş ama şefkat görememiş bir genç kadın… Hayallerini, duygularını, heyecanlarını bir nefeste çıkan bir ‘neyse’nin hakkına yüklemiş bir yorgun kadın… İtirazlarını, şaşkınlıklarını, özenmelerini, yerinmelerini bir gülüşün, bir bakışın, bir şarkının ardına saklayan bir küçük kadın…

Oyuncu Fulden Obiz, tek kişilik performansıyla bu genç, yorgun ve küçük kadını, şarkısı, türküsü, analıkızlı tadı ve tüm sahiciliğiyle sahneye taşıyor.

REST Tiyatro

NAZIM HİKMET KÜLTÜR TUZLA EKİM AYI PROGRAMI

08 Ekim 2021     İnsan Müsveddesi / Yalova Raif Dinçkök Kültür Merkezi

09 Ekim 2021     İnsan Müsveddesi / Tiyatro Teras, Beşiktaş

16 Ekim 2021     Bir Tutam Kaos, Biraz da Aşk / Yalova Raif Dinçkök Kültür Merkezi

20 Ekim 2021     İnsan Müsveddesi / İzmir Nazım Hikmet Kültür Merkezi

25 Ekim 2021     Bir Tutam Kaos, Biraz da Aşk / Kocaeli Süleyman Demirel Kültür Merkezi

27 Ekim 2021     İnsan Müsveddesi / Nazım Hikmet Kültür Tuzla

Gösterim biletleri biletinial.com ve tiyatrolar.com.tr’de satışta…

REST Tiyatro

KENTİN YENİ KÜLTÜR ROTASINDA ‘NAZIM HİKMET KÜLTÜR TUZLA’ DA VAR…

REST Tiyatro, oyunların yanı sıra Ekim ayında Nazım Hikmet Kültür Tuzla’da Temel Oyunculuk, Yaratıcı Drama, Pantomim ve Ritim atölyelerine de başlıyor. Her yaş grubundan katılımcıya yönelik sınıfların açılacağı atölyeler deneyimli eğitmenlerin yürütücülüğünde sezon boyunca sürecek. Atölyelere katılmak isteyenler 537 362 96 16 no.lu telefonu arayıp ayrıntılı bilgi alabilir.