Connect with us

Gündem

Sosyal Medyanın En İyileri 9 Haziran’da Açıklanacak!

Published

on

sma

Türkiye’deki tüm marka ve ajansların sosyal medya performanslarını objektif verilerle ve jüri değerlendirmesiyle ölçen en kapsamlı yarışma Social Media Awards Turkey 2021 ödül töreni için geri sayım başladı. 810 başvuruyla rekor seviyede bir katılımın gerçekleştiği Social Media Awards Turkey 2021’de hem “Jüri Ödülleri” hem de “Veri Ödülleri” bölümünde kazanan markalar 9 Haziran’da online olarak gerçekleştirilecek törenle ödüllerine kavuşacak.

Marketing Türkiye ve BoomSonar iş birliğiyle bu yıl beşincisi düzenlenen, Türkiye’deki tüm marka ve ajansların sosyal medya performanslarını objektif veriler ve jüri değerlendirmesiyle ölçen en kapsamlı yarışma Social Media Awards Turkey 2021’de kazanların açıklanacağı ödül töreni için sayılı günler kaldı. Kazananların 9 Haziran’da online olarak gerçekleştirielcek bir törenle açıklanacağı yarışmada, sektörün birbirinden önemli isimlerinden oluşan jüri üyeleri, Jüri Başkanı Lize Karaboğa yönetiminde 1 Nisan 2020-1 Nisan 2021 tarihleri arasında sosyal medyada yayınlanan en başarılı çalışmaları kapsamlı kriterlere göre değerlendirerek kazananları belirledi.

“Grand Prix” sahibini bekliyor

“Jüri Ödülleri” bölümünde 24 kategoride kazanan projelerin ödüllerine kavuşacağı gecede tüm jüri üyelerinin ortak kararıyla belirlenen “Grand Prix” ve “En İyi Case Video” ödüllerini kazanan projeler de açıklanacak. Ödül töreninin sonunda açıklanan “Grand Prix” ve “En İyi Case Video” ödüllerini kazanan projeler, tüm seyircilerle birlikte bir kez daha izlenecek. Her yıl artan bir ilgiyle karşılanan Social Media Awards Turkey bu yıl bir rekora da imza attı. 810 başvurunun yapıldığı yarışma kendi alanında en çok projenin yarıştığı organizasyon oldu. SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri bölümünde ise 50’ye yakın sektörde sosyal medyanın en başarılı markaları belirlenecek. Başvuru gerektirmeyen bu bölümde ödüller, markaların sosyal medyadaki performanslarını ölçen SocialBrands’in veri analitiği yöntemiyle belirlenecek.

Deloitte Türkiye uzmanlığıyla sürece dahil oldu

Türkiye’nin en büyük sosyal medya ödüllerinde Deloitte Türkiye, bu yıl da değerlendirme sürecinde uzmanlığıyla yer aldı. Hem “Jüri Ödülleri” hem de “Veri Ödülleri” süreçlerine aktif olarak katılan Deloitte Türkiye tüm ödüllendirme mekanizmasının ve değerlendirme süreçlerinin şeffaf ve hesap verilebilir şekilde gerçekleşmesi için gerekli kontrol ve değerlendirmeleri yaptı.

En iyiler ödüllerini 9 Haziran’da canlı yayında alacak

Her sene görkemli bir gecede kazananların açıklandığı ödül töreni bu yıl da koronavirüs önlemleri doğrultusunda online olarak gerçekleştirilecek. Sosyal medyanın en iyilerinin ödüllerine kavuşacağı ödül töreni socialmediaawardsturkey.com web sitesi ve sosyal medya hesaplarından canlı olarak izlenebilecek. Canlı yayın Marketing Türkiye web sitesi ve sosyal medya hesaplarından da izleyicilerle buluşacak. Hem jüri hem de veriye dayalı değerlendirme süreciyle Türkiye’de benzersiz olan yarışma hakkındaki tüm gelişmeleri socialmediaawardsturkey.com web sitesinden takip edebilirsiniz.