Connect with us

Tiyatro

Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları 13 Eylül Haftasında Ataşehir’de Devam Ediyor!

Published

on

Tiyatroseverlerin ilgiyle takip ettiği Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları, 13 Eylül haftası boyunca Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı Amfi Tiyatro’da sahnelenecek 7 oyunla devam ediyor. Seyircileri açık havada tiyatronun iyileştirici gücüyle bir araya getiren program kapsamında 13 Eylül’de Levent Üzümcü Tiyatrosu’nun “Aziz Nesin Kabare”, 14 Eylül’de Lavean Sanat’ın “İnziva”, 15 Eylül’de Tiyatro YanEtki’nin “On Saniye”, 16 Eylül’de İstanbulimpro’nun “Olay Rusya’da Geçiyor”, 17 Eylül’de Entropi Sahne’nin “Korkuyu Beklerken”, 18 Eylül’de Ankara Birlik Tiyatrosu’nun “Mahzuni Şerif” ve 19 Eylül’de Tatavla Tiyatro’nun “Rahvan Giden Atlılar” adlı oyunları sahnelenecek. Başlangıç saati 21.00 olan oyunların biletleri ve farklı kategorilerdeki destek biletleri Mobilet üzerinden satışta!Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları

Özel tiyatrolarla seyircileri 2 Ağustos-25 Eylül 2021 tarihleri arasında parklarda buluşturan Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları, Fenerbahçe Parkı’nda sahnelenen çocuk oyunlarının ardından, Caddebostan Sahil Amfi Tiyatro’da yetişkin oyunlarına ev sahipliği yaptı. Ataşehir Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi’nin katkıları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin mekân desteğiyle düzenlenen etkinliğin Caddebostan programını Anadolu Efes destekledi. Seyircilerden büyük ilgi gören Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları, 10-25 Eylül tarihleri arasında ise Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı Amfi Tiyatro’da yetişkin oyunlarıyla devam ediyor.

Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları

13-19 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA ATAŞEHİR’DE 7 OYUN ART ARDA!

Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları’nın Ataşehir programı, 13 Eylül haftasında kabare, dram, kara komedi, doğaçlama, dram/trajedi ve müzikli oyun türlerinde 7 farklı yetişkin oyununa ev sahipliği yapacak. 13 Eylül Pazartesi akşamı Levent Üzümcü Tiyatrosu’nun “Aziz Nesin Kabare”, 14 Eylül Salı akşamı Lavean Sanat’ın “İnziva”, 15 Eylül Çarşamba akşamı Tiyatro YanEtki’nin “On Saniye”, 16 Eylül Perşembe akşamı İstanbulimpro’nun “Olay Rusya’da Geçiyor”, 17 Eylül Cuma akşamı Entropi Sahne’nin “Korkuyu Beklerken”, 18 Eylül Cumartesi akşamı Ankara Birlik Tiyatrosu’nun “Mahzuni Şerif” ve 19 Eylül Pazar akşamı  Tatavla Tiyatro’nun “Rahvan Giden Atlılar” adlı oyunları Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı Amfi Tiyatro’da seyirciyle buluşacak. Başlangıç saati 21.00 olan oyunların biletleri Mobilet’ten temin edilebiliyor.

DAYANIŞMAYA DESTEK VERİN!

Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları’ndan elde edilen gelir, etkinlikte yer alan tiyatrolara aktarılacak. Kooperatif, salgın koşulları sebebiyle sahnelerden ve seyircilerinden uzun süre ayrı kalan tiyatrolara güç vermek ve bu dayanışmanın bir parçası olmak isteyenlere, bilet satın alma aşamasında iki farklı seçenek de sunuyor. Tiyatro severler etkinlik bileti satın alırken destek kategorilerini seçerek dayanışmaya belirledikleri miktarda destek verebiliyor ya da Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları kapsamında sahnelenecek bir oyunun destekçisi olarak dayanışmaya adını yazdırabiliyor. Oyun destekçileri, etkinlik alanında ve Tiyatro Kooperatifi’nin sosyal medya hesaplarında duyuruluyor.