Connect with us

Kültür & Eğlence

YALNIZ KURT İLE VIZVIZ: DENİZALTI MACERASI

Published

on

Zoraki dostlar neşeli maceralarda buluşunca…

Cary Fagan’ın oyunbaz hikâyesi ve Zoe Si’nin matrak çizimleriyle okurlarına merhaba diyen ”Yalnız Kurt ve Vızvız”, ilk serüvenleri Denizaltı Macerası ile beklenmedik bir dostluğa dümen kırıyor, okyanusun derinliklerini keşfe çağırıyor.
 
Birbirine zıt iki ayrı çocuğu, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını yüzdürecekleri bir denizaltında buluşturan bu neşeli kitap, yeni oyun kurma sürecinde taze beyinlere esin kaynağı oluyor.
 
Arkadaşlığın, dayanışmanın ve takım çalışmasının önemine vurgu yapan samimi hikâyesinin satır aralarında çevreye karşı duyarlılık geliştirecek bazı önemli saptamalarda da bulunan yazar, ”Yalnız Kurt ile Vızvız”ın süp-per ötesi maceralarını okuyan tüm çocukları kendi dönüştürme oyunlarını tasarlamaya davet ediyor.  

yalnız kurt

YALNIZ KURT İLE VIZVIZ: DENİZALTI MACERASI

Renata yalnız bir çocuk gibi görünse de canı hiç sıkılmıyor. Her sayfası bilgiyle dolup taşan hacimli kitapları, bitmek tükenmek bilmeyen projeleriyle günleri geçip gidiyor. Arkadaş mı? Amanın! Arkadaşları olmadan çok daha sağlıklı olabileceğine dair bazı önemli görüşleri bile var. Anlayacağınız, Renata’nın dünyasında arkadaşa yer ve zaman yok! Daha doğrusu, yoktu. Bir gün, yan komşunun oğlu telaşlı telaşlı zili çalıp evlerine sızdı ve hiç umulmadık bir anda Renata’nın hayal dünyasına balıklama daldı! 

Kitapların dünyasına yelken açan küçük okurlar, ”Yalnız Kurt ile Vızvız”ın peşine takılarak, denizler altında fersah fersah uzaklara; envai çeşit deniz canlısının cirit attığı, neşeli şarkıların gergin ortamları yumuşattığı, korsanlarla sıkı pazarlıkların yapıldığı ve hatta ekmek kızartma makinesine benzeyen dev bir denizaltının suları yara yara dehşet saçtığı bir maceraya karışmanın heyecanını yaşıyor.
 
Arkadaşlık kavramına karşı önyargıları bulunan yalnız bir çocuğu, içi içine sığmayan bir başka çocukla yakınlaştırarak olağanüstü bir değişim ve kendini tanıma hikâyesine imza atan ”Yalnız Kurt ile Vızvız”ın maceraları katlanarak devam edecek. Sakın kaçırmayın!

yalnız kurt

YALNIZ KURT İLE VIZVIZ: DENİZALTI MACERASI

Yalnız Kurt ile Vızvız: Denizaltı Macerası

Roman, 8 yaş ve üzeri

Yazan: Cary Fagan
Resimleyen: Zoe Si
Türkçeleştiren: Damla Kellecioğlu

Fiyat: 16,00 TL
Baskı Detayları: 88 sayfa, holmen kâğıt, resimli, siyah-beyaz baskı, karton kapak, 13,5×19,5 cm
ISBN: 9786052853207

Etiketler: Arkadaşlık, dayanışma, serüven, kendini tanıma, yaratıcılık

Dağıtım Tarihi: Dağıtımda

 

Tadımlık için tıklayın

Cary Fagan’ın diğer kitapları için tıklayın

yalnız kurt

YALNIZ KURT İLE VIZVIZ: DENİZALTI MACERASI

Cary Fagan Hakkında

1957’de, Kanada’nın Toronto şehrinde doğdu. Toronto’nun banliyölerinde, geniş sokaklarında büyüdü ama Toronto Üniversitesi’nin edebiyat bölümünü dereceyle, sekiz tane ödül kazanarak bitirmeyi de bildi. Bir ara Londra ve New York’ta da yaşadı ama memleket hasreti hep ağır bastı; eninde sonunda yeniden Toronto’ya döndü. Çocuklar ve yetişkinler için otuzdan fazla kitap yazdı (hâlâ yazıyor). Çok sayıda ödül kazandı. 2014 yılında, tüm eserleriyle, Kanada’nın en saygın ödüllerinden olan ”Vicky Metcalf Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Ödülü”ne layık görüldü. Eserlerinde, doğup büyüdüğü (ve muhtemelen âşık olduğu) Toronto’ya sıklıkla yer veren, ondan sıklıkla beslenen yazar, eşi ve çocuklarıyla birlikte hâlen bu şehirde yaşamını sürdürüyor.